Dnes je čtvrtek 28. března 2024., Svátek má Soňa
Počasí dnes 14°C Oblačno

Ve fotbalovém poháru nevyhrál ani jeden z pěti prvoligových týmů

zdroj: tisková zpráva

V úvodních osmifinálových zápasech fotbalového Ondrášovka Cupu nečekaně prohrály hned tři prvoligové celky se soupeři z nižších soutěží. Mladá Boleslav, která o víkendu jako první v sezoně porazila suverénní Plzeň, utrpěla debakl 0:3 v druholigovém Sokolově, Brno podlehlo Karviné 0:2 a Jablonec nestačil dokonce na třetiligový HFK Olomouc. Na Hané prohrál 2:4.

Vyhrát se nepodařilo ani dalším dvěma ligovým týmům, které dnes vstoupily do osmifinále. Slavia remizovala na Žižkově 1:1 a Sigma Olomouc se rozešla smírně 3:3 s domácím Pískem.

Duel Teplic s Českými Budějovicemi je na programu za týden a souboj Plzně s Opavou až za čtrnáct dnů. Za dny týdny se také odehraje většina odvet.

Sokolov si po vyřazení pražské Sparty vyšlápl i na Mladou Boleslav. Hosté na západě Čech vůbec nepřipomínali tým, který v sobotu jako první dokázal porazit suverénního lídra první ligy Plzeň 4:3. Trenér Karel Stanner dal šanci několika náhradníkům a domácí se už do půle dostali díky Mlikově akci do vedení.

Do druhého poločasu naskočili v mladoboleslavském dresu i hrdinové z utkání s Plzní Opiela a Táborský, ale ani to hostům nepomohlo. Naopak v 65. minutě zvýšil Čada a za další dvě minuty ještě více zkomplikoval Mladé Boleslavi postupové vyhlídky vlastním gólem Dimitrovski. Středočeši si připsali první porážku od 16. srpna.

"Gratuluji Sokolovu k zaslouženému vítězství. Z naší strany není co hodnotit, výsledek odpovídá předvedenému výkonu. Hráči si musí sami srovnat, co na hřišti odevzdali a jestli do mužstva reprezentujícího boleslavské barvy vůbec patří," uvedl po zápase rozladěný Stanner.

Dokonce ještě o gól víc než Mladá Boleslav dostal Jablonec na hřišti HFK Olomouc, druhého týmu MSFL. Úřadující ligový vicemistr nezvládl pasáž po pauze, kdy inkasoval dva góly od domácího Poláka, a v polovině druhé půle prohrával už 1:4. Aspoň o trochu lepší výchozí pozici do odvety zachránil Severočechům v nastavení z penalty Lafata, předtím proměnil pokutový kop i Pekhart.

Rozdíl dvou soutěží nepotvrdila ani Sigma Olomouc, která v divokém zápase remizovala 3:3 na hřišti třetiligového Písku. Favorit to neměl na trávníku druhého celku ČFL vůbec jednoduché a k výhře mu nestačilo ani dvougólové vedení dvacet minut před koncem po dvou trefách Ordoše. Jihočeský outsider totiž vstal z mrtvých, během chvíle vyrovnal a nakonec málem zápas dovedl k úplnému zvratu. Červenkův lob ale doplachtil těsně vedle tyče.

Brno potvrdilo, že se mu na podzim nedaří: na hřišti druholigové Karviné podlehlo 0:2. Domácí rozhodli o vítězství nad předposledním týmem nejvyšší soutěže slepenými góly Opice a Mišinského v závěru první půle.

Hosté se o možnost bojovat o lepší výsledek připravili v 60. minutě Hudcovým vyloučením, v týmu Karviné pak dostal deset minut před koncem červenou kartu Homola. Brno rychle zapomnělo na povedený víkend, kdy rozstřílelo Slovácko 7:0, a za čtrnáct dní ho v odvetě čeká těžký úkol.

V malém pražském derby na sebe v soutěžním duelu poprvé od pádu Žižkova do druhé ligy narazily domácí Viktoria a Slavia. Červenobílí před rokem a půl slavili na stadionu dnešního soupeře po výhře 3:1 mistrovský titul, ale tentokrát se museli spokojit s remízou 1:1.

Přestože Ondrášovka Cup je pro Slavii při jejím ligovém tápání zřejmě jedinou zbývající možností jak si příští rok zahrát v evropských pohárech, kouč Michal Petrouš šetřil několik opor v čele s nejlepším týmovým střelcem Kiselem. Do branky se vrátil Fin Jaakkola a první soutěžní start v sezoně si odbyl uzdravený Kaufman. Oba góly padly z penalt: Žižkov poslal do vedení Folprecht, za hosty srovnal po pauze Jaroslav Černý.

Kurzovní lístek: 28.3.2024 Exchange s.r.o.