Budoucí hry od Vivendi vydá CD Projekt v češtině

20. 1. 2005 14:14 - Byznys
autor: Redakce Games.cz

V kuolárech se už delší dobu spekulovalo o tom, zdali Cenega Czech přijde o zastoupení známé vydavatelské společnosti Vivendi Universal Games, která šíří hry od vývojářských studií, jako jsou například Valve Software, Blizzard Entertainment, Fox Interactive či Sierra Entertainment.

Cenega jako celek totiž údajně měla kvůli potížím některých zahraničních poboček finanční závazky vůči Vivendi, kterým se to pochopitelně nezamlouvalo. V důsledku toho v České republice dodnes oficiálně nevyšly předvánoční hity od Vivendi jako Chronicles of Riddick, Men of Valor nebo Larry: Magna Cum Laude a bylo jen otázkou času, kdo z domácí konkurence zvedne hozenou rukavici. Ve hře bylo několik distributorů a v jednu chvíli panoval docela slušný zmatek, ale nakonec smlouvu s Vivendi podepsal dle předpokladů CD Projekt, který to dnes oficiálně ohlásil tiskovou zprávou:

S radostí vám oznamujeme, že po vydání žhavého hitu World of Warcraft naplánovaného na letošní únor společnost CD Projekt prohloubí spolupráci s Vivendi a stane se exkluzivním distributorem jejích titulů pro Českou republiku, Slovensko a Polsko! Náš vydavatelský plán se rozroste o tituly všech cenových kategorií, a to jak pro platformu PC, tak pro PlayStation 2. Hned zpočátku se můžete těšit na nejnovější díl vynikající simulace americké protiteroristické jednotky - SWAT 4, druhý díl rozsáhlé realtimové strategie Empire Earth a úchvatnou hororovou akci F.E.A.R. Všechny tyto hry vydá CD Projekt v profesionální české verzi za vynikající cenu - 999 Kč / 1299 Sk.

Co všechno tahle změna znamená? Česká pobočka CD Projektu posílí svůj podíl na trhu o další procenta a může o sobě (i bez marketingového hype) prohlásit, že je nyní největším distributorem PC her v ČR, jelikož zastupuje Activision, Vivendi, THQ, Codemasters, Konami, Segu, SCI a další společnosti. Spokojen může být i koncový zákazník, který pořídí vybrané hry od Vivendi za necelou tisícovku a v lokalizovaných verzích, na nichž prý už je práce v plném proudu. Českých titulků by se tak měli dočkat SWAT 4 (jaro) i Empire Earth 2 (duben), zatímco v případě F.E.A.R. ještě o formě překladu nebylo finálně rozhodnuto, ale osobně bych se přimlouval i za český dabing.

zdroj: PR, vlastní
jd

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)