Druhý díl Pillars of Eternity už od lidí vybral přes 3 miliony dolarů

22. 2. 2017 13:46 - Byznys
autor: Václav Pecháček

Vychází na platformách: PS4, Windows, MAC, Xbox One, Linux, PS4 Pro, Switch, Xbox One X

Obsidian Entertainment se díky Pillars of Eternity II: Deadfire zase jednou topí v penězích z crowdfundingové kampaně. Na platformě Fig jim na konto přistálo už 3 100 000 dolarů, neboli 281 % z původně požadovaných 1 100 000 $. A to do konce zbývá dva a půl dne, takže nějaké ty peníze do Kalifornie ještě určitě přitečou. Finance pocházejí rovným dílem z investic (Fig umožňuje nákup „akcií“ projektu s možností budoucího zisku) i klasických příspěvků výměnou za herní odměnu.

Druhý díl duchovního následovníka Baldur’s Gate a spol. je teprve třetí crowdfundovanou hrou, která se od začátku roku 2016 přehoupla přes 3 miliony, a navíc se může pochlubit vůbec největším množstvím přispěvatelů/investorů – těch je nyní přes 27 tisíc. Ostatní dva nedávní trojmilionáři taktéž pocházejí z Figu a jsou jimi Psychonauts 2 (3 829 024 $) a Wasteland 3 (3 121 716 $), takže Pillars se s největší pravděpodobností stihne vtlačit na druhé místo před dobrodružství z mrazivé pustiny od inXile.

Stojí za připomenutí, že v Pillars of Eternity II, přímo navazující na příběh jedničky, se vydáte na daleké souostroví Deadfire, abyste získali zpátky svou duši a při té příležitosti ulovili boha, který se nemoudře vydal soužit svět smrtelníků. Čekají vás staří i noví společníci a vaše rozhodnutí z původní hry budou mít vliv na podobu světa ve dvojce. Očekávané datum vydání bylo stanoveno na začátek roku 2018.

Celá galerie

Tagy: fantasy RPG

Zdroj: tisková zpráva

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)