Red Dead Redemption 2 překonalo prodeje jedničky a brzo vydá betu Online módu

8. 11. 2018 11:09 - Byznys
autor: Šárka Tmějová

Vychází na platformách: PS4, Xbox One

Pokud vás už irituje, že se na vás zprávy o nejnovější kovbojce neustále valí ze všech stran, pak jste zřejmě v menšině. Take-Two v tiskové zprávě shrnující uplynulé fiskální čtvrtletí uvedla, že se Red Dead Redemption 2 prodalo přes 17 milionů kusů. Za pouhých 8 dní předběhla i jedničku, která na podobné číslo potřebovala 8 let.

Westernové dobrodružství si tedy nevede skvěle jen mezi kritiky, ale i mezi hráči. Už během prvního víkendu hra utržila v kamenných obchodech přes 725 milionů dolarů, což sice nepřekonalo otvírák Grand Theft Auto V, ale usadilo se hned za ním.

Na PlayStation Network šlo o nejpředobjednávanější hru vůbec a ani GTA V Arthurovi rekord tentokrát neupřelo, a to jak v prodejích za první den, tak i za první tři dny. Snad to Rockstaru vydělalo dost peněz, aby sedřeným zaměstnancům zpětně zaplatil všechny ty přesčasy.

Celá galerie

Šéf Take-Two Strauss Zelnick zároveň mezi čísly odhalil něco, co bude zajímat i hráče, kteří už směřují k dokončení příběhu Red Dead Redemption 2, či ho dokonce už dokončili. Na konci listopadu totiž vývojáři spustí otevřenou betu Red Dead Online, multiplayerového módu. Do té doby pravděpodobně ještě vyplavou na povrch další informace – už teď víme, že si po vzoru GTA Online budete moct kupovat nemovitosti.

Ohledně PC verze hry stále oficiálně nepadlo ani slůvko. Red Dead Redemption 2 vyšlo na PlayStation 4 a Xbox One a u nás si od Adama vysloužilo krásnou kulatou desítku, což vám napovídá, že pokud ho ještě nemáte a konzoli vlastníte, určitě byste to měli napravit.

Tagy: akční adventura 3rd person third person Divoký západ Red Dead Redemption Red Dead série

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)