Šéfdesignér KOTORu a Dragon Age povede novou pobočku Wizards of the Coast

25. 4. 2019 16:18 - Byznys
autor: Šárka Tmějová

James Ohlen má poměrně oslnivý životopis. Kromě prvních Knights of the Old Republic a Dragon Age: Origins se v něm skví taky Baldur’s Gate, Neverwinter Nights nebo Jade Empire na pozici šéfa designu anebo příběhu. Z Bioware odešel loni po 22 letech a teď spojí síly s americkým vydavatelem Wizards of the Coast, který zpopularizoval třeba Magic: The Gathering a vlastní práva i na Dungeons & Dragons nebo karetní Pokémony.

Společnost se soustředí primárně na karetní hry a stolní RPG, to ovšem neznamená, že se nemůže vydat i do méně probádaných videoherních vod. Wizards of the Coast otevírá novou pobočku v texaském Austinu a bude jí šéfovat právě James Ohlen.

„Nečekal jsem, že se vrátím do herní branže tak brzy, ale spolupracovat s Wizards je šance, která se člověku naskytne jednou za život,“ vyjádřil se Ohlen pro PC Gamer. „Naše společná láska k RPG, výstavbě světů a interaktivnímu vyprávění znamená, že jsme stvoření jeden pro druhého.“

Zatím se neví, na co konkrétně se austinské studio zaměří. Podle vyjádření mluvčího půjde o multimediální pobočku s kreativní svobodou, nepůjde nicméně o nic kolem jejich zaběhlých značek jako MTG nebo D&D.

Jednou z pravděpodobných možností může být rozvoj značky Odyssey of the Dragonlords z vydavatelství Arcanum Worlds, kterou Ohlen loni založil s dalšími bývalými velikány Bioware, Jessem Skyem a Drewem Karpyshynem. Její kniha pravidel momentálně boduje na Kickstarteru, kde už čtyřnásobně překonala vytyčený cíl 50 000 dolarů, a to jí do konce kampaně zbývá ještě celých 21 dní.

Tagy: Dragon Age (série) fantasy dungeons & dragons

Zdroj: Twitter, Kickstarter, PC Gamer

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)