Switch by časem mohl umět streamovat hry z Xbox Game Pass

25. 2. 2019 14:57 - Byznys
autor: Patrik Hajda

Vychází na platformách: Windows, X360, Xbox One, Switch

V poslední době se o Microsoftu a jeho plánu rozrůst se do opravdu velké šířky dozvídáme poměrně často. Před měsícem jsme uslyšeli prohlášení, že jejich streamování her přes Project xCloud má být v podstatě herní Netflix. Následně bylo potvrzeno, že se Xbox Live chystá v podobě aplikace na iOS, Android a Switch. A nyní se spekuluje, že byste na přenosné konzoli od Nintenda mohli využít svůj Xbox Game Pass k hraní her z celé knihovny.

Jde to všechno ruku v ruce. Microsoft a Nintendo nemají problém se spoluprací, první společnost má u druhé Minecraft, obě jsou otevřené hraní napříč platformami. A když už na Switchi bude služba Xbox Live, není to zase tak daleko k zpřístupnění Xbox Game Passu a využití projektu xCloud k streamování microsoftích her.

Switch sám o sobě by spoustu takových her neutáhl, takže spekulace o Game Passu musí nutně být doprovázena jejich streamováním. Nicméně podle zdrojů Direct-Feed Games, kteří s informací přišli, nejde jen o knihovnu her skrytých za předplatným, ale údajně se chystají i normální porty některých exkluzivit. Jmenována byla jen jedna, kterou bych na Switchi rád přivítal – Ori and the Blind Forest.

Game Informer také kontaktoval své zdroje na správných místech a dozvěděl se, že oficiální oznámení Game Passu pro Switch by mohlo přijít už letos. Vzhledem k tomu, že se tyto spekulace objevují méně než měsíc před Game Developers Conference, na které Microsoft vystoupí a rozhovoří se o Xbox Live a dalších plánech, nemuselo by toto oznámení být vůbec vzdálené.

Tagy: plošinovka logická

Zdroj: Game Informer

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)