Metro Exodus dorazí na první kolej v únoru

11. 6. 2018 02:45 - Datum vydání
autor: Šárka Tmějová

Vychází na platformách: PS4, Windows, Xbox One, PS4 Pro, Stadia

Metro Exodus je definitivně rozhodnuté nás vytáhnout na povrch a místo stísněných tunelů nebo městské zástavby předchozích dílů ukázat něco z nebezpečné pozemní divočiny, poznamenané proběhlou třetí světovou válkou. Nepřáteli vám kromě lidských fanatiků bude i příroda sama - třeba prostřednictvím zmutovaných vodních monster. 

Kultovní Metro se z koridorové střílečky promění v relativně otevřený sandbox, ale nějakých těch stísněných lokací se zřejmě taky dočkáme. Alespoň to tak vypadá podle nového traileru, který 4A Games odprezentovali na konferenci Microsoftu. Střídají se v něm tmavé interiéry se záběry na nekonečné zasněžené pusté pláně a po nich uhánějící vlak. 

Dá se tedy očekávat, že se Metro Exodus úplně nevyhne ani hororovým pasážím, které ale bude muset zvládnout adekvátně zasadit do otevřenějšího světa. Trailer kromě plejády nepřátel představuje i paletu zbraní a naznačuje systém jejich vylepšování. Zajímavostí potom je, že se celý odehrává na jediné mapě. Volga tedy bude nejen rozlehlá, ale zřejmě i poměrně rozmanitá.

Metro Exodus na motivy románu Metro 2035 Dmitrije Gluchovského do cílové stanice po nedávném odkladu dorazí 22. února příštího roku, a to na PC, PlayStation 4 a Xbox One. 

Tagy: akční FPS first person postapokalypsa E3 2018

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)