Na mobily se příští měsíc vkradou roztomilí vrahounci v Assassin’s Creed Rebellion

12. 10. 2018 11:20 - Datum vydání
autor: Patrik Hajda

Vychází na platformách: iPad, iPhone, Android, iOS

Série Assassin’s Creed se pomalu, ale jistě vzdaluje od původní myšlenky. Assassin’s Creed Odyssey jako celek nedělá sérii ostudu, ale už vůbec nejde o odvěký souboj mezi vrahy a templáři. A bůhví, co nás čeká v příštím velkém titulu. Pokud vám tyto kořeny série chybí, můžete se k nim příští měsíc vrátit díky mobilní hře Assassin’s Creed Rebellion.

O čistě mobilní manažerské adventuře Assassin’s Creed Rebellion jsme poprvé slyšeli již před víc jak rokem. Tehdy se titul okamžitě zpřístupnil v některých vybraných zemích k testování a získal tak s předstihem velmi kladná hodnocení. Jenže od té doby bylo úplné ticho až do dnešního dne. Ubisoft se vytasil s datem vydání, které zařízení s iOS a Androidem sdílejí. Do Španělska 15. století se vydáte 21. listopadu.

Rebelie vám svěří asasínskou základnu plnou ikonických postav – jsou tu Ezio Auditore, Edward Kenway, Shao Jun, Yusuf, Machiavelli a desítky dalších, které si odemknete hraním za nasbírané body DNA. Dá se ale očekávat, že free-to-play titul v tomto směru nabídne i jinou cestu k jejich odemčení.

Jak se budou rozrůstat vaše řady, poroste i vaše organizace a možnosti, jak se vypořádat s misemi. Narazíte na úkoly čistě příběhového charakteru, standardní mise s odměnou vylepšující vaše zabijáky, v loot misích nepřekvapivě najdete suroviny pro crafting a legacy mise slouží k zisku DNA.

Ve všech těchto směrech mohou a nemusí figurovat mikrotransakce, o což si free-to-play hra chtě nechtě říká. Na Google Play již byly spuštěny předregistrace, díky kterým odstartujete s mnoha bonusy, mezi které patří měna pro vylepšení základny, DNA pro rychlejší odemčení postav, ale také zbraně z aktuálního Assassin’s Creed Odyssey.

Pro registraci na iOS musíte na oficiální stránku Ubisoftu, kde rovněž naleznete jistý systém stretch goalů známý z Kickstarteru. Čím více registrací před launchem, tím lepší odměny pro všechny, a to v celkové hodnotě až 15 dolarů.

Celá galerie

Assassin’s Creed Rebellion si určitě vyzkouším, když vstup není nijak zpoplatněn. Nicméně obavy jsou na místě. Systém mikrotransakcí může snadno zasahovat do celého zážitku a kazit ho, stejně jako stylizace. Úplně mi nesedí pohled na roztomilé postavičky chladnokrevně vraždící jiné roztomilé postavičky.

Na druhou stranu, hratelnost je v poměrně dobrých rukách. Za hrou totiž stojí studio Behaviour Interactive, které je známé jinou mobilní adaptací – Fallout Shelter. Ten nebyl na mobilech vůbec špatný a jak dnes víme, z telefonů se rozšířil i na počítače a tři hlavní konzole. Třeba se Ubisoft odhodlá ke stejnému kroku.

Tagy: Assassin's Creed (série) strategie ezio mobilní hra

Zdroj: Eurogamer.net

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)