Tahové RPG Rezrog připomíná stolní hru a láká na zajímavé mechaniky vaší družiny

26. 1. 2017 10:00 - Datum vydání
autor: Václav Pecháček

Vychází na platformách: Windows, MAC, Linux

Kdo chce v dnešní době vyvinout tahové roguelike RPG, ve kterém se plazíte náhodně generovaným podzemím, mlátíte monstra a doufáte, že vás nepotká permanentní smrt, ten už si musí být sakra jistý, že dokáže hráče zaujmout něčím osobitým. Chystaná hra Rezrog má v rukávu hned několik takových taháků. Patří mezi ně například roztomilá estetika připomínající stolní hry, unikátní mechanika družiny nebo neobvyklý přístup ke smrti.

S vaší družinou dobrodruhů se to má tak, že ačkoliv máte tým nacpaný hrdiny, za slávou a poklady vyráží do podzemí vždy jen jeden. K čemu tedy potřebujete ty další? Je to jednoduché, protože právě tady do hry vstupuje pozoruhodná, ne tak docela permanentní smrt. V případě neúspěchu totiž váš rek nezemře, ale je pouze zajat. Pak je na vás, abyste se ho s dalším členem skupinky pokusili zachránit ze spárů zlých monster. Ale pozor – pokud se silám temnot podaří polapit všechny vaše poskoky, hra končí a vy jste zase na začátku.

Proto je na místě důkladné přemýšlení nad tím, jestli z jednoho hrdiny uděláte chodící mašinu smrti, zatímco ostatní budou vychrtlí příživníci. Možná bude lepší zbraně, zbroje a schopnosti rozdělit, aby pak měl chudáka mašinu kdo zachránit, až uděláte nějakou chybu třeba v souboji s hrozivým bossem. A prostor na omyly tu určitě je, protože Rezrog nabídne celkem 100 úrovní v 10 odlišných prostředích.

Celá galerie

Rezrog se chystá k vydání na jaře letošního roku pro PC, Mac a Linux.  

Tagy: fantasy dungeon roguelike

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)