Temnota v RPG Fall of Light vás zahalí na konci září, ale zkusit ji můžete už teď v demu

19. 9. 2017 18:29 - Datum vydání
autor: Patrik Hajda

Vychází na platformách: Windows, MAC

Ve středověkém světě hry Fall of Light, který je celý zahalený temnotou, se najdou jen dva světlé body – poslední místo na Zemi s teplým denním světlem a vaše milovaná dcera. Společně se musíte probojovat stínovými přízraky a ukončit jednou provždy zdánlivě nekonečnou temnotu. On by to veterán Nyx po všech těch hrůzách, které za život spatřil, asi nejradši zabalil. Už si své odkroutil, dluh společnosti splatil. Jenže všudypřítomná temnota je přímou hrozbou pro jeho světlo vyzařující dceru Aether, která přitahuje stíny jako plamen svíčky můry.

Když Aether za sebou vláčíte za ruku, jste sice oba ve velkém nebezpečí, ale za to alespoň vidíte na cestu. Pokud se náhodou rozdělíte, je jen na vás, zda vytáhnete lucernu a snáze najdete správnou cestu, ale přivoláte tak na sebe monstra. Druhou možností je mžourat do velice tmavé obrazovky.

Část Fall of Light tvoří logické hádanky postavené na ústřední dvojici, ale hlavní náplní budou tuhé souboje. Tvůrci – dva Italové z RuneHeads – se nebojí ohánět inspirací v Dark Souls, ať už jde o jednodušší souboje s řadovými protivníky nebo s bossy. Základem je krytí se za štítem, kotrmelce a sem tam zasazení úderu. Nečekejte však bojovou spolupráci ve stylu Prince of Persia z roku 2008. Aether se totiž jen schoulí do rohu a počká, až to tatínek vyřeší.

Hra se chlubí desíti třídami zbraní od jednoručních, přes obouruční až k vrhacím a střeleckým. Nyx umí se zbraněmi zaujmout až dvacet různých postojů, mezi kterými nechybí držení dvou zbraní naráz. Tvůrci si nakonec dali práci s kompletním anglickým dabingem, připravili si pro vás tři různá dějová zakončení, volitelnou Hardcore obtížnost a New Game + mód.

Pokud vás záběry z hraní nepřesvědčily o koupi hry, která vychází již 28. září na Steamu, můžete si tamtéž stáhnout demoverzi. Ta vás provede několika prvními úrovněmi Fall of Light, dá vám do rukou pár zbraní, bojových postojů a před vás postaví zástup nepřátel.

Celá galerie

Tagy: dungeon crawler

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)