Úžasná zvířecí adventura Lost Ember má konečně datum vydání

30. 10. 2019 08:50 - Datum vydání
autor: Patrik Hajda

Vychází na platformách: PS4, Windows, Xbox One, PS4 Pro, Switch, Xbox One X

Není to její první datum vydání. Původně se s Lost Ember počítalo už v létě, ale tvůrci z Mooneye Studios museli sáhnout po odkladu. Dlouho bylo ticho, ovšem teď už se konečně můžete přestat strachovat, že by ambiciózní explorativní adventura vyšla až příští rok.

Celá galerie

Roli zvědavého vlka, kterého v nádherném prostředí doprovází jakási duše a který se dokáže vtělit do libovolného jiného zvířete, které na cestě potká, jsem si vyzkoušel na letošním Gamescomu. A že to byl vážně fantastický zážitek, se dozvíte z mých tehdejších dojmů.

Pamatuji si na tu rychlost, svižné tempo hry, ať už jsem pelášil po pláních jako vlk, svištěl vzduchem jako kolibřík, nebo se kutálel ze svahu jako vombat. A tím seznam účastníků nekončí. V Lost Ember si vyzkoušíte roli papouška, horské kozy, ryby a několika dalších, které není nutné prozrazovat.

Navíc se před vámi postupně rozvine příběh dávno zaniklé lidské civilizace, který – alespoň podle ukázky na Gamescomu – je velice emotivní. Lost Ember je konečně na konci svojí vývojové cesty a započne zcela novou kapitolu svého života, do které už zapojí nás a vás, hráče. Klíčovým, a snad opravdu finálním, datem se stává 22. listopad a mezi platformami najdete Steam, GOG, PlayStation 4 a Xbox One.

Na závěr mi dovolte citovat tvůrce hry Tobiase Graffa, protože takový přístup nelze nepochválit: „Tvorba Lost Ember pro nás byla neuvěřitelnou cestou. Chtěli jsme světu ukázat něco, co zaujme představivost hráčů každého věku a národnosti, aniž bychom vsázeli na násilí, mikrotransakce či kompetitivní hraní. Něco čistého, jednoduchého a úžasného. Lost Ember se po víc než pěti letech [ve vývoji] stává tímto snem.“

Tagy: surrealismus adventura vlci indie hra explorativní adventura

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)