V listopadu vám zamotá hlavu Tetris od tvůrce Rez a Child of Eden

18. 9. 2018 17:23 - Datum vydání
autor: Adam Homola

Vychází na platformách: PS4, Windows, PS4 Pro

Globálně jedna z nejznámějších a nejhranějších videoher historie dostane svoji novou, značně zmodernizovanou verzi už v listopadu. Tetris Effect vyjde 9. listopadu, a to exkluzivně na PlayStation 4. Zrovna o Tetris není na téměř libovolné platformě nouze, jenže Tetris Effect má v rukávu jedno velké eso, které může hru odlišit od nespočtu svých bratříčků: Tecuju Micugučiho.

Ten dal hernímu světu spoustu věcí, ale známý je především díky trojici Rez, Lumines a Child of Eden. Tedy díky stylovým, na hudbě založeným hrám, které sází jak na chytlavou hratelnost, tak především na výrazný a unikátní audiovizuální styl.

Tetris Effect bude v tradici Micugičiho stylu pokračovat a dopřát si ho budete moct jak ve standardním 2D na televizi, tak ve virtuální realitě. Hra bude totiž hned při vydání podporovat PlayStation VR. Na PlayStation 4 Pro by navíc měla běžet ve 4K a 60fps, což by mělo být se správnými reproduktory či sluchátky to pravé ořechové.

Na nový trailer si budeme muset ještě chvíli počkat, ale při pohledu na ten oznamovací je jasné, že tohle bude mít do klasického Tetrisu tak, jako ho známe z jiných platforem, daleko. Přesto svým způsobem půjde, alespoň v jádru, o starý dobrý Tetris, na který Micuguči nanese vrstvy audiovizuálních dobrot, které nestárnoucí koncept jen stylově dochutí.

Tagy: hudba virtuální realita tetris

Zdroj: Enhance Twitter

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)