Vrah je jeden z nás! Vyšla hororová adventura Stonewall Penitentiary

16. 5. 2018 09:50 - Datum vydání
autor: Patrik Hajda

Vychází na platformách: Windows

O Stonewall Penitentiary jsem psal před téměř celým rokem a již tehdy mě hra zaujala svým příběhovým zasazením. Od té doby jediní dva tvůrci z indie studia Unimatrix Productions provedli jednu zásadní změnu k lepšímu – upravili vizuál. Pokud vám nový kreslený styl vyhovuje, můžete se rovnou pustit do řešení děsivé záhady.

Stále platí, že se probouzíte zamčeni v cele dávno opuštěného vězení, nevybavujete si nic z posledních pár dní a za každou cenu toužíte po svobodě. Jakmile se vám pomocí klasických adventurních hádanek podaří odemknout mříž, zjistíte, že ve vězení nejste sami.

Z reproduktorů se ozývá děsivý hlas psychopata posedlého spravedlností, který vysílá výhrůžky směrem k vám, šesti zmateným osobám ve vězeňském ohozu. Když se pak všichni shromáždíte na jednom místě, abyste vymysleli plán, zjistíte, že vás není šest, ale sedm.

Psychopat tedy infiltroval vaše řady a vzhledem ke kolektivnímu výpadku paměti najednou sledujete osudy celkem sedmi podezřelých. Sebe přece nemůžete jednoznačně vyloučit. Čeká vás poměrně standardní point-and-click adventura z pohledu vlastních očí, která vynikne hutnou atmosférou stavějící na důvěře a nedůvěře.

Nebudete totiž jen řešit hádanky a prohledávat okolí (prý bez zbytečného pixelhuntingu), ale hodně záleží i na vašich komunikativních dovednostech a rozhodnutích v dialozích. Jak již bylo řečeno výše, Stonewall Penitentiary změnila během vývoje grafický kabátek. Zatímco před rokem šlo o nezajímavý příklon k realismu (viz galerie níže), finální podoba připomíná kreslené grafické novely a dle mého názoru titulu sedí mnohem víc.

Pokud se nebojíte, můžete se nechat zavřít již dnes. Stonewall Penitentiary naleznete na Steamu za 14 eur, za což dostanete zhruba desetihodinovou cestu k jednomu ze dvou konců a přijmete výzvu ulovit všech 27 achievementů. Odměnou vám bude bonusová scéna po konci hry.

Celá galerie

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Tagy: vězení horor

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)