Vyšlo demo japonského RPG Tales of Berseria, plná hra následuje koncem ledna

12. 1. 2017 16:26 - Datum vydání
autor: Václav Pecháček

Vychází na platformách: PS4, Windows

Datum vydání Tales of Berseria, pokračování dlouholeté série japonských RPG od Bandai Namco začínajících slovy „Tales of“, se rychle blíží. A aby si západní publikum mohlo na vlastní kůži vyzkoušet, o co se v tomto akčním RPG jedná, na Steamu a PlayStation Store k dispozici demo.

Nemám žádné zkušenosti s hratelností předchozích dílů, ale anonymní redakční zdroj s iniciálami PP mě spolehlivě informoval, že co se týče soubojového systému, je to „pořádná mela“. Nový díl si ovšem určitě najde prostor i pro emocemi nabitý a patřičně komplikovaný příběh, jehož ochutnávku nabízí skoro pětiminutový trailer níže.

Ve hře se ujmete role dívky jménem Velvet Crowe na její cestě za poznáním sebe sama. Kdysi to sice bývala normální hodná holka, ale po blíže nespecifikované traumatizující zkušenosti je plná vzteku a nenávisti, možná i proto, že její levá ruka vypadá opravdu divně a hoří. Rozhodně v tom jsou nějak zapletení zuřiví démoni terorizující ostrovní království Midgand, a nějaká ta menší zrada nejspíš přijde i z řad Velvetiny rodiny.

Hra sdílí svět s Tales of Zestiria, ovšem v dávné minulosti. Midgand je sužován nemocí, která proměňuje lidi v démony, proti nimž bojuje organizace Opatství a její válečníci Exorcisté. Velvet byla proměněná v démona, ovšem po celé události jí zůstala jen ruka a jizvy na duši, protože tři roky seděla ve vězení s vědomím, že jejího mladšího bratra obětoval vlastní švagr během střetu oněmi třemi lety.

Nyní se zahořklá Velvet vydává společně s posádkou pirátské lodi na cestu za pomstou. Pokud vám japonská RPG sednou, zakroužkujte si v kalendáři datum 27. ledna, kdy hra vychází na PS4 a PC.

Celá galerie

Tagy: akční RPG JRPG

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)