Zahrajte si Brutal Doom 64, moderní konverzi Dooma z Nintenda 64

3. 11. 2016 11:47 - Datum vydání
autor: Honza Konfršt

Vychází na platformách: Windows, X360, SNES

O projektu Brutal Doom jste mohli slyšet již mnohokrát, tato krví nasáklá akce však má ještě jednoho příbuzného jménem Brutal Doom 64, který vychází z portu této hry na Nintendu 64. Ten v roce 1997 nepředstavoval obyčejnou konverzi na jinou platformu, ale zcela novou hru odehrávající se po událostech druhého dílu. Pokud vám tato verze hry unikla, čemuž bych se vzhledem k platformě nijak nedivil, vězte, že na konci října vyšla její konverze Brutal Doom 64.

Ta přináší kromě přepracovaných úrovní, nových zbraní i monster také „tuny vystřiženého obsahu“, tedy alespoň tak to tvrdí launch trailer i popis hry na serveru ModDb. Na stejném místě se pak můžete dočíst, jak turbulentní vývoj Brutal Doom 64 vlastně byl – hra původně vznikala ve formě portu pro jeden z dříve používaných enginů (Doomsday).

Ten však v průběhu portování zastaral a tehdy se také vývoj rozštěpil a současně začalo současně vznikat několik odlišných projektů. Brutal Doom 64 běží na enginu GZDoom a není prostým portem. Tvůrci se totiž snažili o vylepšení hry v mnoha a ohledech a právě odtud pramení také prohlášení o vystřiženém obsahu a o přidaných novinkách.

Jednou z těch nejzajímavějších je multiplayer běžící na platformě Zandronum ve verzi 3.0. Je určený pro 64 hráčů a nabízí kooperaci i klasický kompetitivní multiplayer. Ve hře je původních 32 úrovní ze hry a nepřátelé, kteří byli z původní hry vyškrtnutí jako Chaingunguy, Revenant a Mastermind, přičemž Archvile a Hellhound jsou v plánu v pozdějších updatech.

Drobná technická vylepšení zahrnují třeba lepší nasvícení scén. Zajímavě zní možnost zahrát si mapy klasického Doom 2 se zbraněmi z Brutal Doom 64 a možnost aplikovat do Brutal Doom 64 řadu dalších modifikací. Zkrátka pěkná nadílka pro všechny nostalgiky a fandy série. Konverzi si můžete stáhnout zde, avšak jak u podobných projektů bývá zvykem, k instalaci potřebujete soubory z původní verze hry, což zde znamená buď z druhého dílu, anebo z Final Doom.

Tagy: DOOM (série) peklo horor FPS

Zdroj: Rock, Paper, Shotgun, ModDb

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)