Get Even zůstala na půli cesty mezi genialitou a zapomněním

16. 7. 2018 13:31 - majakmp3

Verdikt

Hodnocení
7
Karta hry ▶

Recenze

Get Even

Hra nezačíná zrovna povzbudivě. V taktické vestě a vojenském vybavení stojíte naproti židli, ke které je připoutána slečna. Slečna má na sobě výbušninu a digitální displej odpočítává poslední vteřiny do výbuchu. BOOOM, exploze, tma. 

Nakonec se z toho vyklube experiment vojenské korporace, která vyvinula novou výslechovou metodu - helmu spojenou s výkonnými počítači, která dokáže analyzovat myšlenky vyslýchaného, a to i v případě, že se jedná o mrtvou osobu. 

Get Even exceluje ve vyprávění příběhu, kterému zdatně sekunduje audio složka a parádní soundtrack. 

Hra je poháněna Unreal Enginem 4 generace, ale vizuál je spíše průměrný. Navíc se nedá vypnout efekt filmového zrna, který v tmavších pasážích kazí zážitek výrazným digitálním šumem, který se filmovému zrnu příliš nepodobá. 

Vámi ovládaná postava neumí skákat, což je u FPS žánru poměrně neobvyklé. Navíc se mi během 15 hodinového hraní povedlo šestkrát zaseknout o pařez, strom či kámen - zde pomohl pouze odchod do Menu a load posledního checkpointu. Aby technických problémů nebylo málo, tak se mi po dohrání příběhu za Blacka automaticky hra zacyklila. Náprava byla jednoduchá, stačilo odejít do hlavního menu a pokračovat za postavu jménem Red. Bohužel to trvalo několik hodin, než jsem na toto řešení přišel.

Zbraně na papíře působí zajímavě (zejména pistole, která umí střílet za roh), ale v reálu ničím nenadchnou. Stejně tak nenadchne soubojový systém, který je nevyvážený a něco mu chybí. Největším problémem je boj z blízka, který téměř neexistuje. 

KLADY:

+ vyprávění příběhu
+ audio a soundtrack
+ poslání či myšlenka

ZÁPORY:

- neuspokojivý soubojový systém - zejména při boji z blízka
- technické problémy a nedostatky 
- recyklace interiérů a exteriérů - často se vracíte na stejná místa
- vizuál

HODNOCENÍ:

Zajímavou myšlenku a brilantní vyprávění příběhu sráží neuspokojivý soubojový systém, nudné zbraně, velké množství technických problémů a průměrný vizuál. 
Projekt zůstal na půli cesty mezi genialitou a zapomněním.

Přesto hodnotím 65% a hru doporučuji pořídit ve slevě a dát jí šanci.

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)