Godus

Godus

Články

Staňte se bohem a trýzněte věřící ve Fata Deum

Božské simulátory jsou nesmrtelné

Godus Wars napravuje chyby původní hry a přidává souboje

Godus se konečně po mnoha a mnoha měsících dočkal slibovaných soubojů. Jen to není formou obyčejného updatu, ale rovnou v přejmenované "nové" hře Godus Wars. Jde v podstatě o původní Godus s přídavkem soubojů a dalších menších úprav. Godus Wars je zatím dostupná na Steamu v programu předběžného přístupu, ze kterého by se měla překlopit do plné verzi někdy v druhé polovině letošního roku. Dobrou zprávou pro majitele a backery původní hry je fakt, že Godus Wars obdrží automaticky jako bezplatný update na Steamu.

Bude mít Molyneuxův Godus někdy skutečného boha?

Než byl Godus spuštěn a uvržen do nekonečné spirály slibů o kvalitě a podobě finálního produktu, tahali Peter Molyneux a jeho kolegové ze studia 22cans herní svět za fusekli prostřednictvím mobilní aplikace Curiosity – what’s inside the cube. V té hráči z kostky s pomocí ťukání prstu i mikrotransakcí vrstvu po vrstvě odkrývali tajemství a snad i nějaký smysl nadcházejícího titulu. Hříčka nakonec skrývala poselství Petera Molyneuxe jednomu šťastlivci (kdo odkryje finální vrstvu), který se na čas stane neomezeným vládcem či bohem ve hře Godus a ještě dostane podíl z prodeje hry. Tím se nakonec stal osmnáctiletý chlapík Bryan Henderson, i když ne tak docela. Stal je totiž trochu nadnesený výraz - Bryan se k panování nad ostatními hráči Godus ještě vůbec nedostal...

Vývojáři Godus přiznávají přehnané sliby v kickstarterové kampani

Když Peter Molyneux vešel se svým projektem Godus na Kickstarter, žádal komunitu o finanční injekci ve výši 450 tisíc liber. Kampaň se však ukázala být úspěšnější a hra dokázala své podporovatele zaujmout natolik, že vybrala rovnou 526 tisíc liber. Tahle částka mohla být příslibem jasně naplánovaného vývoje a vydání hry, ovšem není tomu tak. Godus je k dispozici na Steamu, avšak stále jen v early access verzi, a jak to tak vypadá, tak tento stav pravděpodobně jen tak neopustí.

Hledání zatraceného času: The Movies aneb dobrý nápad pro špatnou dobu

Co vás napadne jako první, když máte jmenovat nejvíc sexy aspekt filmového průmyslu a tvorby filmů konkrétně? Pokud vyhrknete, že dlouhá sezení ve střižně, kde se chudáci filmaři snaží v potu tváře zkombinovat vizi režiséra a producenta do něčeho koukatelného, pak zřejmě máte stejný názor na věc jako Peter Molyneux při tvorbě strategie The Movies z konce roku 2005. Byť titul svého času vyhlížel celý herní svět, nakonec šlo o dokonalý příklad hry, jejíž vývojáři se narodili pro špatnou dobu.