40 GB model PlayStation 3 oficiálně a za málo korun

5. 10. 2007 18:18 - Hardware
autor: Redakce Games.cz

Sony vyslyšela hlas lidu a zlevnila konzoli o 6 tisíc Kč po odstranění několika funkcí. + 60 GB model parametry překonává stejně stojící X360 Elite.

Embargo na veškeré informace mělo vypršet v řádu hodin. A skutečně, přesně v 17:40 do naší schránky přiletěla zpráva od Andreje Duly ze Sony Czech, oficiálně ohlašující nový model herní konzole PlayStation 3, o němž se poslední dny houfně spekulovalo. Dříve vyřčené parametry odpovídají realitě a vzhledově se neliší od předchůdce, avšak nejsou přiloženy žádné hry, chybí jakákoli zpětná kompatiblita (ani softwarovou cestou) a termín je mnohem bližší - expedice do všech zemí včetně ČR začne již 10. října 2007.

Pro našince je zásadní a mile překvapující nízká cena pouze 11 190 Kč (ve zbytku Evropy 399 euro), což je, jak jsme si pro jistotu ověřili, doporučená maloobchodní cena již s DPH. Dosud existující 60 GB PlayStation 3 přitom byla k sehnání např. z Xzone za 16 990 Kč, takže ve výsledku jde o výrazné zlevnění o skoro šest tisíc korun a také o přiblížení (rozdíl jen 1200 Kč) aktuální ceně X360 Premium (9900 Kč). Sony věří, že společně s nadcházejícími novinkami jako Lair, Ratchet & Clank Future, Uncharted či Eye of Judgement se nový model PS3 stane velkým hitem vánoční sezony. Více v tiskovce:

    "S neustále se rozšiřující nabídkou PS3 titulů (do Vánoc to bude celkem 65 her z různých žánrových kategorií) přichází nová PS3 se 40 GB pevným diskem HDD a nabídne všechny funkce potřebné pro skvělý zážitek ze zábavy ve stylu High Definition; skutečnou hratelnost nové generace, ohromující filmy na discích High Definition Blu-ray Disc, bezdrátový ovladač SIXAXIS, rozhraní Wi-Fi a HDMI, a to vše poháněné technologií Cell Broadband Engine, digitálním srdcem herní konzole PS3. Stejně jako dřívější 60 GB verze PS3 i nová verze PS3 disponuje možností aktualizovat firmware a postupně tak přidávat k systému nové a nové funkce. Například nejnovější aktualizace firmware umožňuje herní konzoli PS3 konvertovat rozlišení (upscaling) přehrávaných DVD filmů až na nejvyšší rozlišení 1080p High Definition.


    Uvedení nové herní konzole PS3 předcházelo zapracování informací ze zpětné odezvy tisíců majitelů PS3, jakož i myšlenek budoucích potenciálních majitelů. Nový model je namísto čtyř konektorů USB 2.0 vybaven jen dvěma a už nemá zabudovanou čtečku různých paměťových karet [viz fotka z boku; podrobné technické údaje nového 40 GB modelu najdete v tabulce]. Nový model už není zpětně kompatibilní s tituly pro PlayStation 2 z důvodu nízkého zájmu nových majitelů PS3 o tuto funkci, jakož i z důvodu dostupnosti rychle se rozrůstající nabídky titulů pro PS3."
Navíc současný „PS3 Starter Pack“, sestávající z 60 GB PS3 se zpětnou kompatibilitou, dalším bezdrátovým ovladačem SIXAXIS a dvěma tituly (MotorStorm & Resistance) se začne coby "Value Pack" prodávat za nižší cenu - 499 euro, u nás 13 990 Kč s DPH. Takže oproti dřívějšku je zlevněn o 3 tisíce korun a nyní tedy stojí úplně stejnou částku (např. v Británii 299 liber) jako nejnadupanější model Xboxu 360 s přízviskem Elite. Oproti němu má PS3 mnohem lepší Blu-Ray mechaniku, Wi-Fi podporu (HD-DVD mechaniku i WiFi adaptér je u X360 potřeba dodatečně přikoupit za dohromady cca 6000 Kč) a navíc dvě hry (naopak má X360 Elite 2x větší disk, což je ale skoro zbytečné). Toto balení PS3 konzole má být na trhu dostupné jen do vyprodání zásob.
zdroj: PR, Pocket-Lint, vlastní

jd

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)