Demo Crowd pro ATI RADEON X800

2. 6. 2004 21:21 - Hardware
autor: Redakce Games.cz

Společnost ATI zveřejnila nové demo pro grafické karty RADEON X800, které má za úkol demonstrovat jejich technické možnosti.

Animace představuje 1400 (!) vojáků běžících ve třech proudech dnem kaňonu, který je lemován skalním masivem. Pro stínování je použita technologie "ambient occlusion" a pro kouřové efekty "fluid simulation", prováděná v reálném čase pomocí GPU. Demo má hlavně demonstrovat sílu vertex jednotek na zpracování geometrie, které byly v architektuře R420 posíleny. Pokud bude stejný princip vykreslování scény použit i v nějaké válečné hře, máme se asi na co těšit.

Stahujte zde: EXE verze (161 MB), MPG verze (21 MB) nebo QuickTime verze (58 MB). Pokud si chcete spustit demo přímo (EXE verze), musíte mít k dispozici RADEON X800. Na všech ostatních kartách z rodiny starších RADEONů by nemělo fungovat. Jak nás ale historie učí, určite se brzy najde někdo, kdo toto demo zpřístupní pomocí nějakého wrapperu širší veřejnosti - stačí jenom chvíli počkat. Další podobná dema, i když ne od ATI, najdete třeba zde.

zdroj: ATI

cappy

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)