Playstation 3 za stejnou cenu jako Xbox 360?

23. 11. 2005 18:18 - Hardware
autor: Redakce Games.cz

Herní konzole Sony Playstation 3 se bude prodávat za stejnou cenu jako Microsoft Xbox 360.

Řekl to Howard Stringer, prezident Sony a zároveň prozradil některé další detaily. Cena bude v rozmezí 300 až 400 dolarů, což tedy bude přímo srovnatelné se zmíněným Xboxem 360. A navíc budou ke konzoli přibalené některé hry, filmy a nebo televizní show. Možná bude také zvlášť verze s pevným diskem. I když se Sony dříve vyjádřila v tom smyslu, že o tomto přístupu neuvažuje. Uvedení na trh je naplánováno na polovinu roku 2006. Uvedení v USA pak o několik měsíců později, aby se předešlo problémům v zásobování a konzole se dostala ke každému zákazníkovi včas.
Šéf Sony také připustil, že se Playstation 3 bude prodávat se ztrátou. Jinými slovy, že její cena bude silně dotovaná. Výrobní náklady na špičkový hardware výrazně převyšují stanovenou prodejní cenu. Ale Sony si od toho slibuje některé pozitivní vedlejší efekty, jako propagace standardu Blu-Ray disk, dobrou konkurenceschopnost a rychlé rozšíření konzole mezi veřejností.

A chcete deset dobrých důvodů, proč počkat na PS3? Tady jsou, podle editorů IGN: 1) Xbox 360 (zatím) nemá žádný opravdový herní trhák. 2) PS3 bude mít podporu dvou obrazovek, rozlišení 1080p HDTV (tj. 1920 x 1080 bodů, p = progressive, namísto 1080i = interlaced), imitaci 3D efektu s falešnou hloubkou a 120 fps lock u většiny her pro zajištění jemňějšího vykreslení 3D scény. 3) K Playstation 3 půjde připojit cokoliv, od Compact Flash, SD karet, Memory Stick, Blue Tooth, USB 2.0, až po přenosnou Sony Playstation Portable. 4) Playstation 3 si můžete objednat dlouho dopředu a pokud tak učiníte, nebudete muset stát frontu jak na banány. 5) PS3 bude mít podporu až pro 7 bezdrátových ovladačů, což by mohlo umožnit kolektivní multi-řežbu. 6) Podpora pro EyeToy 2 IP HD kameru. 7) Zpětná kompatibilita s PS One a PS 2. 8) Silná ekipa japonských vývojářských studií, včetně Square Enix, Konami, Capcom, Bandai, Atlus, Nippon Ichi nebo Namco. 9) Přes 100 ohlášených her, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, Tekken, Final Fantasy, Ace Combat, Devil May Cry.. 10) A na konec Blu-Ray disk, na který už se něco vejde.

Update - V původní verzi článku bylo uvedeno, že Sir Howard Stringer, ředitel Sony, oznámil cenu PS3 a její datum uvedení na trh. Tato informace se však nezakládá na pravdě. Sir Howard Stringer veřejně nekomentoval, kolik bude Playstation 3 stát, ani jak brzo bude dostupná v USA poté, co bude uvedena v Japonsku na jaře 2006. (thx Pu)

zdroj: Engadget

cappy

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)