Užitečné rady a tipy, jak vylepšit běh F.E.A.R.

27. 10. 2005 17:17 - Hardware
autor: Redakce Games.cz

Vychází na platformách: Windows, PS3, X360

Pokud už vlastníte plnou verzi F.E.A.R., možná narážíte na občasné zadrhávání hry, i když máte slušnou grafickou kartu a řídili jste se tipy v minulém článku.

Mám na mysli takové to občasné cukání obrazu, kdy se hra zastaví, začne chroupat harddisk a pak se zase rozjede. Příčin, proč se tak děje, může být mnoho. Ujistěte se proto, že máte poslední ovladače zvukové karty a grafické karty, že máte vypnutý EAX HD (lepší je použít EAX2) a vypněte v BIOSu položku AGP FastWrites, pokud máte AGP kartu. Problémy se zadrháváním zvuku dále můžete řešit snížením hardwarové akcelerace zvuku přes DirectX diagnostiku (start/spustit/dxdiag) na vypnuto nebo na základní, popřípadě instalovat WMFADist.exe kodek, který je na F.E.A.R. DVD.

Zasekávání může způsobovat i malá operační paměť RAM, silně fragmentovaný pevný disk (protože instalace má 5 GB) a paradoxně za ním může stát také SecuROM. Tedy věc, která by měla hry chránit proti nelegálnímu kopírování, ale která obvykle akorát obtěžuje poctivé majitele originálky, a nad jejíž kvalitou se teď nehodlám rozčilovat. Naštěstí si nyní z oficiální stránky výrobce můžete stáhnout opravený, ale stále SecuROM-přítomný FEAR.exe (4 MB) a nakopírovat ho do \Sierra\FEAR adresáře, přičemž přepište původní soubor.

F.E.A.R je jinak citlivý na nešetrné přetaktování, takže se může stát, že vám bude padat nebo že se budou v obraze objevovat anomálie. Vývojáři také klasicky doporučují povypínat všechny programy běžící na pozadí Windows, jako jsou virtuální jednotky a antiviry (samozřejmě na vlastní nebezpečí). K dispozici je od minulého týdne i update 1.01, který sice řeší nějaké chyby v singlu i multiplayeru, ale netýká se vůbec optimalizace výkonu. Kompletní popis všech nastavení ve F.E.A.R., jehož recenzi finální/prodávané české verze uveřejníme příští týden, naleznete na TweakGuides.

zdroj: Vivendi
cappy

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)