Command & Conquer 3: Tiberium Wars

2. 8. 2006 10:10 - Obrázky
autor: Redakce Games.cz

Vychází na platformách: Windows, X360

To zelené na obrázcích z Command & Conquer 3, tak to je Země.

Že se vám nezdá moc povědomá? To bude asi tím, že byla přetvořena podivným mimozemským minerálem, který ji pomalu ale jistě stravuje. Ten minerál se jmenuje Tibérium a vše, čeho se dotkne, promění na další Tibérium, ničí prostředí a nejspíš nakonec vyhubí veškerý život. Nicméně, ať se ta zelená masa zdá být peklem, lidstvo v něm dokáže najít i dar. Při procesu proměny totiž dochází k uvolnění velkého množství energie, a ta se dá využít. Ba přímo musí, protože na Zemi už je tak málo zdrojů...


A jaký je život na Zemi zamořené Tibériem? Náročný. Asi 30 % planety je neobyvatelných. Rozsáhlé pásy zemského povrchu, pusté, zmítané bouřemi a kontaminované velkým množstvím Tibéria, se nazývají Rudými Zónami. Vstoupit do nich může být extrémně nebezpečné. Je to jako byste se najednou ocitli na nějaké cizí, toxické planetě. A vědci si dokonce myslí, že Tibérium je takovým předvojem nějaké civilizace, která si jím připravuje prostředí odpovídající jejich životním potřebám.

Vedle Rudých Zón tu jsou ovšem ještě Žluté Zóny (50 %), kde ve velmi drastických podmínkách (energie jen pár hodin denně, žádná tekoucí voda, jídlo a doktoři vzácní) žijí lidé, ale zatímco válčí, krystaly Tibéria vyrůstají ze země uprostřed jejich měst, farm, prostě všude a mění klima. Způsobuje nekonečný koloběh sucha, záplav, silných hurikánů, tornád a velmi ničivých bouří. V takovém prostředí, komplikovaném navíc válkou, se nelze divit sociálnímu kolapsu, existenci válečníků, kriminálních organizací a anarchii, anebo poddanosti zlotřilému Bratrstvu Nod. A pak jsou tu tzv. Modré zóny (20 %), které využívají Tibéria coby spásného zdroje energie a tudíž jsou technologicky vyspělé a lidé zde žijí v relativním komfortu. V každém případě ale zelená masa všechny pomalu zabíjí. mikroskopické částečky jsou obsaženy ve všem, takže není úniku. Nemluvě o tom, když se toho přímo dotknete. Během 20 vteřin to začne pronikat do vaší kůže a vy se začnete pomalu proměňovat, krystalizovat a nakonec stejně zemřete. Pěkná budoucnost, co říkáte? P.S. Na veletrhu Games Convention bude předvedena multiplayerová ukázka C&C3.
zdroj: PR, IGN

korgull

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)