Ambiciózní fantasy MMORPG Bless Unleashed potěší majitele Xboxu

30. 3. 2019 12:51 - Oznámení
autor: Patrik Hajda

Vychází na platformách: Xbox One, Xbox One X

Opravdu úspěšných MMORPG zas tolik není. Těch přežívajících a neúspěšných bude daleko víc a v mnoha případech to vytušíte už na první pohled. Ale v případě Bless Unleashed si netroufám odhadovat, jaká na hru čeká budoucnost. První pohled totiž slibuje – když nic jiného – krásnou grafiku a zajímavé souboje.

Vzhled je v případě MMORPG samozřejmě o něco méně podstatný, i když je pravda, že masivní onlinovky tuto část vývoje schválně zanedbávají, aby hru rozjelo co největší publikum. Nicméně to nejsou ambice týmu Round 8 Studio, který se rozhodl, že jejich Bless Unleashed bude tím nejkrásnějším MMORPG na konzolích díky Unreal Enginu 4.

Tedy, konzolích je moc široké slovo, protože Bless Unleashed je prozatím v plánu jen a pouze na Xbox One a bude ještě o fous hezčí na Xboxu One X. U této konzole se s exkluzivitami moc často nevídáme, a je to o to pozoruhodnější v případě masivní onlinovky. Ale nemusíte se bát, že by hře chyběli hráči. Bude totiž free-to-play, takže minimálně na jejím startu by nemusela být nouze.

Bless Unleashed vypadá dobře po vizuální stránce, a i souboje by mohly být zábavné. Kladou důraz na tvoření komb, která můžete shlédnout na záběrech z hraní níže. Jsou zde i titulní požehnání, tedy mocná komba, která si odemykáte postupem hrou (a možná i za reálné peníze, ale tvůrci nespecifikují, v čem budou spočívat mikrotransakce).

Co už ale tak zajímavé není, je samotné prostředí. Generické fantasy s nezajímavými postavami a protivníky, které jste potkali už milionkrát. Ani v případě hratelných tříd nedochází k inovacím. Můžete být berserker, crusader, ranger, mág, nebo kněz.

Zároveň značka Bless nemá úplně zářnou minulost. Loňskou hru Bless Online si sice vyzkoušela velká spousta lidí, ale ti na Steamu zanechali na 10 tisíc recenzí, z nichž jen 40 % hodnotí kladně. Za hrou stálo studio NEOWIZ, které v případě Bless Unleashed pouze vypomáhá zmiňovanému týmu. Jak se říká, naděje umírá poslední a možná nás nové MMORPG ještě překvapí. Kdy ale vyjde? Někdy letos.

Celá galerie

Tagy: online fantasy mmorpg free-to-play

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)