Červencová nadílka PS Plus přináší temné hry plné obtížných rozhodnutí

14. 7. 2017 10:01 - Oznámení
autor: Václav Pecháček

Vychází na platformách: PS4

V ubíjejícím letním vedru občas bude potřeba se pořádně zchladit. Dopomoci by vám k tomu mohla červencová nabídka her pro členy programu PS Plus, protože obsahuje hned dva pořádně mrazivé tituly. Jedním z nich je hororový výlet do monstry prolezlé zasněžené divočiny v Until Dawn. V tom druhém se podíváte na nehostinný Sever Západozemí v adventuře Game of Thrones od Telltale. Třetí přírůstek je pak výrazně pozitivnější – party hra That’s You, kterou ovládáte pomocí smartphonu nebo tabletu.

Podívejme se na lidožravý zoubek nejprve Until Dawn. Jde o poctu klasickým hororovým příběhům, v nichž se skupina teenagerů stává obětí neznámého zabijáka. A proč že si od Honzy v recenzi odnesla zaslouženou devítku? Protože na vašich volbách tady skutečně záleží. Existuje celá myriáda scénářů, které vás můžou potkat, a přežít můžou všichni, nebo taky nikdo. Druhá možnost je nejspíš pravděpodobnější, protože najít si cestu skrze pomstychtivé šílence a indiánské kletby rozhodně není jednoduché.

Pozor na to, co uděláte a řeknete, si musíte dávat i v Game of Thrones. Výprava studia Telltale do temného, intrikánského světa G. R. R. Martina byla nejspíš nevyhnutelná. V téhle adventuře se ujmete vlády nad prastarým rodem Forresterů, který byl vždycky věrný Starkům. Pokud sledujete seriál, asi víte, že tohle přátelství se v nové politické realitě nemusí tak docela vyplatit. Milošovi se sice první série příliš nepozdávala (jeho recenze jednotlivých epizod se pohybují mezi šestkou a sedmičkou), ale fanoušci si tenhle malý výlet při čekání na brzký příchod nové seriálové sezóny určitě užijí.

That’s You je společenská vědomostní hra, při níž vám vůbec nepomůže znalost hlavního města Burkiny Faso (je to Ouagadougou, mimochodem). Tady jde totiž o to, vědět toho co nejvíc o svých přátelích a rodině. Čeká na vás přes 1000 otázek, malovací úkoly, selfíčka a další aktivity, kterými se pokusíte zmást své spoluhráče a zároveň se vcítit do jejich myšlení, to všechno pomocí chytrých mobilních přístrojů.

Celá galerie

Trojičku pro čtvrtý PlayStation jako obvykle doplňují ještě hry pro PS3 a PS Vita. Na PS3 obdržíte zvířecí Tokyo Jungle a japonskou bojovku Darkstalkers Resurrection, majitelé Vity se pak můžou těšit na bullet hell Don’t Die, Mr. Robot! a indie plošinovku Element4l.

Tagy: party multiplayer adventura vtípky PlayLink

Zdroj: tisková zpráva

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)