Chris Avellone oznámil Dying Light 2 s velkým zaměřením na příběhové volby

11. 6. 2018 01:59 - Oznámení
autor: Adam Homola

Vychází na platformách: PS4, Windows, Xbox One, PS4 Pro, Xbox One X

Techland je zpátky a vzal s sebou i prověřené zombíky. Dying Light v roce 2015 příjemně překvapil a čerstvě oznámený Dying Light 2 chce původní koncepty posunout o kus dál. Ve dvojce tak nebudou chybět nemrtví, pohled z vlastních očí, a těšit se můžete i na parkour. Ten z prvních videí působí rychleji a svižněji než v minulém díle.

Dying Light 2 na tiskové konferenci Microsoftu oznámil Chris Avellone, který na hře pracuje jako narativní designér. Vedle rozšiřování a vylepšování herních konceptů jedničky tak dvojka vsadí i na příběh, s ním spojené volby a jejich dopad na hru.

Zní to už sice jako ohraná písnička, ale ano, i tady budou mít vaše volby zásadní dopad nejen na ostatní postavy, ale leckdy i na celé okolí či město, viz příklad s vodou v přiloženém videu.

Dialogovými možnostmi to jenom začne a skončit to může například i zásadní proměnou celého města nebo osudu několika lidí. Dopady některých voleb můžete spatřit zanedlouho, na jiné budete muset čekat několik herních dnů.

Košatější příběhové možnosti by tak mohly, obzvláště pod taktovkou Avellona, posunout už tak slibně vypadající zombie akci ještě o kus dál. Dying Light 2 se bude mimochodem opět skládat ze dvou částí, tedy dne a noci. V přiloženém videu ukázali tvůrci jenom den a Avellone pouze naznačil, že v noci to bude mnohem temnější.

Datum vydání jsme bohužel nedostali, ale i přes přítomnost na tiskové konferenci Microsoftu už víme, že hra vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Tagy: zombie akční postapokalyptická first person postapokalypsa E3 2018

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)