Do early accessu přifrčela hardcore simulace Assetto Corsa Competizione

14. 9. 2018 12:41 - Oznámení
autor: Patrik Hajda

Vychází na platformách: Windows

Jako by září nebylo už tak dost přeplněné závodními hrami. Ovšem je pravda, že to jsou samé arkády. Jistý příklon k simulaci slibuje nadcházející Dakar 18, ale dokud si ho neosahám, nemá cenu spekulovat. Skutečný realismus tak nyní nabízí jen early access titulu Assetto Corsa Competizione. Počítejte s měsíčními updaty, postupně se zvyšující cenou a vydáním v prvním kvartálu příštího roku.

Jak můžete vědět z předchozích článků, Assetto Corsa Competizione se soustředí jen a pouze na šampionát Blancpain GT. To hru zásadním způsobem svazuje co do výběru vozidel a tratí, ale tím větší péče se obojímu dostává v Unreal Engine 4. Z toho důvodu vás teď čeká měsíc s jediným vozem Lamborghini Huracan GT3 na jediné trati Nurburgring GP. Každý měsíc pak přibude po jednom detailně zpracovaném vozu a jedné trati, abyste nakonec dostali kompletní obsah oficiální soutěže.

V říjnu se můžete těšit na Bentley Continental GT3 a okruh Misano World Circuit, listopad přivítá BMW M6 GT3 a Circuit de Paul Ricard, v prosinci přijede Ferrari 488 GT3 s tratí Hungaroring, leden se nese v duchu Emil Frey Jaguar G3 na trati Zolder, aby v únoru vše zakončila Honda NSX GT3 a Monza Eni Circuit.

Každý update navíc přidá nový prvek hratelnosti od multiplayeru, přes události, pit stopy a divácký mód, až po podporu virtuální reality. Na kompletní obsah updatů se podívejte zde. Do listopadu vás Assetto Corsa Competizione vyjde na 25 eur, poté na 35, a od ledna bude už nastálo za 45 eur.

Plnohodnotné vydání není plánované na únor spolu s posledním updatem, ale na konec prvního kvartálu příštího roku, tedy někdy v březnu. Až tehdy se poprvé pustíte do kompletního šampionátu a kariéry v soutěži Blancpain GT.

Tím ale péče o závodní simulátor neskončí, protože v létě dorazí další update, který přivítá novou sezónu šampionátu se vším, co k tomu patří – oficiální týmy, jezdci, vozidla, tratě… Pokud zkrátka dojde k nějakým změnám v reálném světě, očekávejte je i ve hře. První ohlasy na Steamu jsou velmi pozitivní, takže simulačně naladění zájemci asi nemají co řešit.

Celá galerie

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Tagy: Závody early access hardcore simulator

Zdroj: tisková zpráva

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)