Dráček Spyro se vrací, remake jeho prvních tří her vyjde v září

6. 4. 2018 16:19 - Oznámení
autor: Adam Homola

Vychází na platformách: PS4, Xbox One, PS4 Pro, Switch, Xbox One X

Activision s remakem Crashe Bandicoota narazil na zlatou žílu, kterou nehodlá jen tak opustit. Crashův úspěch byl až překvapivý, a tak si po vačnatci vytáhl další krátkou slámku drak. A podobně jako v případě Crashe ani tentokrát nedostaneme jen jednu hru. V rámci nově oznámené Spyro Reignited Trilogy se na nás opět řítí trojice 3D plošinovek, které dostanou péči, o níž se jim ani nesnilo.

Spyro sice nikdy nedosáhl takové popularity jako Crash, nebo nedej bože Mario, ale přesto šlo o sympatické, povedené a úspěšné hopsačky, které si teď budete moct zahrát v té nejlepší možné kvalitě. Díky Spyro Reignited Trilogy dostanete první Spyro The Dragon, druhý Spyro 2: Ripto’s Rage! a třetí Spyro: Year of the Dragon.

Všechny tři hry vyjdou v jednom balení 21. září, a to na PlayStation 4 a Xbox One. Sony si tak na rozdíl od Crashe nezajistila časovou exkluzivitu, ovšem na start hry se jaksi zapomnělo v případě PC a Switch. Po PC není v tuto chvíli ani vidu ani slechu, ale na oficiálním anglickém obchodu Nintenda se remaster Spyra na chvíli objevil, jen aby ho zase někdo rychle stáhnul, jak reportuje Nintendo Life.

V celé Spyro Reignited Trilogy na vás čeká přes stovka úrovní a vylepšení všude, kam se podíváte. Na první pohled zaujme grafika, kdy snad nejde ani mluvit o vylepšení, ale o kompletním překopání a modernizaci. Ostatně porovnat původní hru s její novou verzí můžete níže a pak i v galerii na kartě hry.

Tvůrci také zmiňují nově zpracované prostředí, vylepšené ovládání, úplně nové nasvícení, filmečky apod. Přitom se dušují, že všechny úrovně jsou naprosto přesně a věrně namapované podle těch původních, což už nelze říct o postavách.

Spyro Reignited Trilogy zdroj: Archiv

Ty nejsou stoprocentně stejné jako před dvaceti lety, ale svým duchem a obecným vzezřením budou svým předobrazům odpovídat. Tvůrci si do nich dovolili přidat špetku invence a kreativity, aniž by chtěli atmosféru originálu jakkoliv rozbíjet.

Počítá se samozřejmě také s plnou podporou analogových páček, plynulou kamerou a dalšími prvky, které byste od moderní hry mohli očekávat. Nejspíš se tedy bude opakovat případ remasterovaného Crashe Bandicoota a Spyro se s největší pravděpodobností bude hrát (i vypadat) jako moderní hra z letošního roku držící krok s konkurencí, nikoliv jako remaster něčeho, co je z dnešního pohledu zastaralé.

Toys for Bob

Spyro Reignited Trilogy mají na svědomí tvůrci ze studia Toys for Bob, kteří sice mezi nejznámější studia nepatří, ale zkušeností mají spoustu, mimochodem i se Spyrem. Pracovali totiž na Skylanders: Spyro’s Adventures, které vyšlo v roce 2011. Tedy v době, kdy se ještě značka Skylanders točila z velké části právě kolem Spyra.

Spyro Reignited Trilogy zdroj: Archiv

Od něj série Skylanders v dalších dílech ustoupila, ale tam Toys for Bob neskončili. Ještě předtím pracovali například na Tony Hawk’s Downhill Jam, Madagascar, nebo třeba kdysi dávno na Star Control a Star Control II.

Spyro kdysi dávno

První díl Spyro the Dragon vyšel v roce 1998. Dvojka, známá v některých regionech jako Spyro: Gateway to Glimmer, vyšla v roce 1999 a trojka následovala v roce 2000. Všechny tři díly byly povedené, oblíbené a úspěšné.

A na všech třech pracovali tvůrci ze studia Insomniac Games, kteří v těchto měsících dokončují Spider-Mana na PlayStation 4. Ten vyjde 7. září, tedy jen krátce předtím, než se na PlayStation 4 a Xbox One objeví 21. září Spyro Reignited Trilogy od Toys for Bob.

Spyro porovnávací obrázky zdroj: Archiv

Spyro porovnávací obrázky zdroj: Archiv

 

Spyro porovnávací obrázky zdroj: Archiv

Spyro porovnávací obrázky zdroj: Archiv

 

Spyro porovnávací obrázky zdroj: Archiv

Spyro porovnávací obrázky zdroj: Archiv

 

Spyro porovnávací obrázky zdroj: Archiv

Spyro porovnávací obrázky zdroj: Archiv

Tagy: remake plošinovka 3D

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)