FIFA Street se vrací do FIFA 20, čekejte i nové penalty a přímáky

AKTUALIZOVÁNO8. 6. 2019 22:09 - Oznámení
autor: Václav Pecháček

Vychází na platformách: PS4, Windows, Xbox One, PS4 Pro, Xbox One X

AKTUALIZACE: V původní zprávě jsme se dozvěděli, že FIFA 20 přinese pouliční fotbalový mód Volta připomínající sérii FIFA Street. Konference EA Play nám nadále prozradila zářijové datum vydání a vyjasnila některé nové mechaniky, například zcela přepracované penalty a přímé kopy.

Celá galerie

Nejprve datum vydání. To bylo stanoveno na 27. září, takže přibližně ve stejné době jako předchozí díly série. Tady není příliš co k vidění.

Zato pokud vás zajímají nové mechaniky, už pulte bulvy. Zvlášť pokud vám nevyhovovaly penalty a přímáky v minulém ročníku. Novinkou je totiž zaměřovač jak v nějaké střílečce, který vám pomůže mířit přesně tam, kam chcete.

U penalt je to celkem jednoznačné, u přímáků navíc ještě musíte pravou páčkou (na gamepadu) stanovit rotaci balónu. V ukázce je vidět, jak silný efekt to má: Zaměřovač může být úplně mimo bránu, ale míč při správné falši stejně zapluje do sítě.

Další informace, které vývojáři na EA Play probírali, jsme znali už z dřívějška. Odkážu vás tedy na nedávný článek, ve kterém shrnuju, proč by letošní FIFA měla být o chlup realističtější.

PŮVODNÍ ZPRÁVA: Věděli jsme, že FIFA 20 bude mít v záloze nějaké trumfy, kterými se odliší od předchozích ročníků, a právě teď, ještě před samotným E3 přenosem, se ukázal minimálně jeden z nich. Fandové už roky volají po návratu série FIFA Street, kde si místo na stadionech kopete někde na ulici – a nový mód Volta by měl nabídnout právě takový festival parádiček v malém počtu hráčů.

Ještě než si pustíte trailer, slovo varování: kvůli smrtící kombinaci invazivní muziky a blikajících světýlek mám dojem, že se mi rozskočí hlava, takže sledujte jen na vlastní nebezpečí.

Drsné, že? Ale teď se pojďme ponořit do toho, co nás vlastně opravdu čeká. Volta do značné míry připomíná mód Threes, se kterým se vytasilo nové NHL a v němž můžete bruslit na rybníku v babiččině mikině a s hlavou oblíbeného maskota. Tady si zkrátka vytvoříte avatara, vyběhnete do jedné z mnoha světových arén a jdete dělat blbiny.

Hrát se bude v různých počtech hráčů – je tu mód 3v3 s brankáři i bez nich, to samé 4v4, pak i 5v5 a profesionální futsal. Některé arény budou mít stěny, v jiných se hraje normálně na lajny, takže herní zážitek se bude v závislosti na lokalitě trochu lišit.

FIFA 20 zdroj: Archiv

Voltu můžete hrát v singleplayeru i v multiplayeru, a co je zajímavé, váže se na ni nová příběhová kampaň. Tentokrát tedy bez předem vytvořeného hrdiny typu Alexe Huntera, ale s vaším vlastním avatarem, který se vydává vstříc slávě – samozřejmě vyšňořený přesně tak, jak chcete, a to si pište, že si EA nechá za ty nejlákavější ohozy tučně zaplatit.

Víc se nám toho určitě odhalí už za chvíli na streamu EA, který budeme živě komentovat, tak se k nám na YouTube nezapomeňte připojit.

Tagy: fotbal E3 2019

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)