FromSoftware chystá další hru v „Souls stylu“, tentokrát z feudálního Japonska

13. 6. 2018 09:00 - Oznámení
autor: Aleš Smutný

Vychází na platformách: PS4, Windows, Xbox One, PS4 Pro, Xbox One X

Solidním překvapením konference Microsoftu bylo oznámení nové hry od studia FromSoftware, které stojí za tituly jako Dark Souls nebo Bloodborne. Nese název Sekiro: Shadows Die Twice a oproti klasickému „Dark Souls“ mustru má několik zásadních odlišností. Překvapivé je, že tentokrát bude vydavatelem Activision a kromě Xbox One se podívá i na PS4 a PC. Odehrává se ve feudálním Japonsku, respektive nějaké jeho podsvětní verzi, ale než začnete vytvářet analogii „snaží se jít ve stopách Niohu“, nejdřív se podívejte na video.

Stejně jako Nioh a jeho vývojáři z Team Ninja šli vlastní cestou a zamířili mnohem blíž k bojovce a stylu Onimushy, z videa k Sekiro: Shadows Die Twice je vidět, že i From Software chtějí mít vlastní specifika. Ostatně, jak jde s materiálem tohoto žánru pracovat, ukázali právě v Bloodborne, kde stačilo pár designových změn a najednou byl pocit ze samotného boje zcela odlišný. Na Sekiro se pozná, že chtějí zkoušet nové věci. V první řadě to vypadá, že tu bude trochu svobodnější pohyb lokacemi, a to díky možnosti použít vystřelovací lano.

S lanem se dá vyskakovat na jinak nedostupná místa a teoreticky tak protivníky obcházet, plížit se po střechách anebo je naopak obcházet pod mosty apod. Lano jde použít i v boji, kdy se můžete k nepříteli přitáhnout. Trailer ukazuje řadu různých zbraní a samotný soubojový systém evokuje to, čemu dnes říkáme „Souls hry“, což znamená, že prim hraje opatrnost a minimum chyb, přičemž za každou z nich těžce zaplatíte. Je zjevné, že i zde bude hrát svou roli oživování a nesmrtelnost vašeho hrdiny, který ostatně má jednu ruku kostlivou.

Šéfem vývoje je hlavní tvář FromSoftware, Hidetaka Mijazaki, který stojí i za Souls sérií. Hra se odehrává koncem 16. století, kdy Japonsko v posledních křečích trhá občanská válka období Sengoku. Hlavní hrdina Sekiro, což znamená Jednoruký vlk, je bojem zocelený válečník, který se snaží zachránit svého pána a pomstít se svému úhlavními nepříteli, samuraji jménem Ašima.

Celá galerie

Měli bychom se dočkat spousty nových mechanismů, jak v boji, tak mimo měj. Velkou roli bude hrát průzkum, který vás může zavést k novým předmětům NPC, nepřátelům apod. Jak už bylo řečeno, kostlivá ruka hlavního hrdiny hraje klíčovou roli. Zatímco v jedné ruce máte meč, v té druhé řadu schopností, přičemž vystřelovací hák je jen jednou z nich. Pro vítězství nebude třeba mít jen dobré bojově schopnosti, ale také odhadnout, kdy bojovat a kdy se raději proplížit. Další informace budou následovat, co se týče data vydání, to je stanovené na příští rok, bez bližších specifikací.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Tagy: Japonsko akční RPG E3 2018

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)