GTA: Vice City vyjde pro iPhone a Android ještě letos

26. 10. 2012 15:26 - Oznámení
autor: Adam Homola

Vychází na platformách: iPad, iPhone, Android, Windows, PS2, Xbox, iOS

29. října 2002 vyšlo Grand Theft Auto: Vice City. Už je to deset let. Po GTA III, prvním vážněji pojatém 3D dílu s mlčenlivým hrdinou, přišla rozjuchaná a veselá taškařice stylizovaná do roztančených osmdesátek. Ukecaný hrdina, havajské košile, výborné dialogy a špičková hudba. Rockstar teď na svém webu čerstvě oznámil, že výroční edici GTA: Vice City vyjde ještě letos na mobilní platformy, konkrétně na iOS a na některá Androidí zařízení. Vývojáři slibují plnohodnotný GTA zážitek, žádnou osekanou verzi.

V onom plnohodnotném zážitku se má dostavit i “nativní grafika ve vysokém rozlišení”, a také několik vylepšení, která mají být unikátní pro iOS a Android. Ona vylepšení, která budou jen pro mobily, zatím Rockstar neprozradil a škudlí si je pro nadcházející týdny. Stejně tak zatím víme velké kulové o tom, na čem přesně mobilní verze Vice City pojede. Jestli to bude třeba ještě iPad 2, nebo už jen poslední dva velké iPady a iPad Mini. Na straně Googlu se dá asi počítat minimálně se vším novějším, co má na sobě nápis Nexus, ale co dál?

Mobilní Vice City nebude ale jedinou “oslavou” desetiletého výročí od vydání původní hry. Rockstar k této příležitosti vydá také nějaké assety, včetně doposud nevydaných artworků. A dokonce dají dohromady zbrusu nový anniversary trailer. Tohoto GTAčka se já nemůžu dočkat, a jak bude k dispozici, půjdu do něj - Vice City je pořád jedna z mých nejoblíbenějších her od Rockstaru a ve své době působila jako zjevení. Takovou perlu si připomenu s chutí.

Co bude následovat dál? San Andreas? Rockstar na mobilní platformy vydal už GTA III a prvního Maxe Paynea. Další hry jsou asi jen otázkou času - až se k nim dostane Rockstar, a až bude technologie na mobilních platformách dostatečně pokročilá. Když jsme se nedočkali toho portu Red Dead Redemption na PC, tak bychom se mohli za několik let dočkat alespoň na mobilech. Zrovna RDR bude ale asi trvat ještě hodně, hódně dlouho. Max Payne 2 by mohl být výrazně blíž...

Tagy: akční 3rd person grand theft auto

Zdroj: Rockstar Games

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)