Jedna z nejlepších her loňského roku Tetris Effect nakonec vyjde i na PC

17. 7. 2019 14:48 - Oznámení
autor: Patrik Hajda

Vychází na platformách: PS4, Windows, PS4 Pro

Tetris Effect je pravděpodobně tím vůbec nejlepším zpracováním Tetrisu za jeho dlouhou historii. Prakticky neměnná hratelnost už sice ničím nepřekvapí, ale přidejte k tomu fantastickou hudbu a přenádherné vizuální efekty reagující na vaše příkazy a máte o senzaci postaráno. Tetris Effect byl dosud výsadou PlayStationu 4, ale už za pár dní se rozšíří na počítače, i když pod další exkluzivitou…

Celá galerie

Když se v dnešní době v případě PC verze jakékoliv hry zmíní exkluzivita, je vám hned jasné, že jde o Epic Games Store. Tomu se podařilo ulovit půl roku starý Tetris Effect. Nejde přitom o první PS4 exkluzivitu, která se z konzole dostane i na PC, jen aby byla další exkluzivitou Epicu. Stejný osud potkal/potká Heavy Rain, Beyond: Two Souls a Detroit: Become Human.

Tetris Effect si z PS4 verze vezme veškeré její kvality, ale přidá i pár nových. Například odemčené rozlišení, který se nezastaví „jen“ u 4K a stejně tak odemčený framerate za předpokladu, že máte vypnutý Vsync. Hra bude podporovat ultra široké monitory a nabídne nová nastavení jako velikost a počet částicových efektů, filtrování textur a další.

Tetris Effect je sám o sobě špičkovou hrou (viz mou recenzi), nicméně přidejte k ní virtuální realitu a budete zcela pohlcení, ohromení, dalo by se říct smyslu zbavení, ale popravdě všechny vaše smysly budou v maximálním možném potěšení. PC verze hry naštěstí přijde s podporou VR headsetů od HTC a Oculu. Nepotřebujete je ke hraní, ale zážitek to výrazně vylepší.

O pohlednosti hry svědčí i fakt, že si vysloužila třetí místo v našich výročních cenách v kategorii Nejpůsobivější audiovizuální styl. Pokud po něčem takovém toužíte na PC, Epic Games Store vám nabídne Tetris Effect už 23. července. Zatím bohužel nezaznělo, jak dlouho bude exkluzivita trvat.

Tagy: hudba virtuální realita tetris

Zdroj: PC Gamer

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)