Mars Horizon je komplexní simulace vesmírného programu podpořená Britskou vesmírnou agenturou
zdroj: tisková zpráva

Mars Horizon je komplexní simulace vesmírného programu podpořená Britskou vesmírnou agenturou

13. 5. 2018 13:00 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Chcete se podívat na Mars? Tak to máte zatím smůlu, aspoň tedy ti z vás, kdo mermomocí chtějí skutečně pod podrážkami cítit rudý písek. Komu stačí počítačové hry, ten má naopak docela hody. Je tu krásná budovatelská strategie Surviving Mars, loňský český pokus Take On Mars, pak třeba zajímavý survival Lacuna Passage. Ale že byste se ujali celé vesmírné agentury, po vzoru Kerbal Space Program museli nejdřív postavit rakety a až potom řešili nějaké brambory z výkalů? To vám nabídne jedině Mars Horizon.

Jde o projekt studia Auroch, zkušených tvůrců strategií, kteří se dali dohromady s United Kingdom Space Agency. Britští odborníci jim poskytli jednak grant, jednak svou expertizu. Dá se tak čekat, že každodenní problémy, s nimiž se jako ředitel vesmírného programu budete potýkat, nebudou mít příliš daleko od reality.

Vaše práce je rozdělena do dvou hlavních složek – přípravy misí a jejich následné exekuce. To znamená, že nejdřív musíte provést výzkum, postavit rakety, všechno pečlivě naplánovat a ideálně u toho ještě nezkrachovat. Až poté se ujmete otěží astronautů a pokusíte se je dovést ke hvězdám, nebo když se něco pokazí, tak aspoň zpátky domů.

zdroj: Vertical Entertainment

Mars Horizon vás kromě budoucnosti dokonce nechá změnit i historii. Můžete se ujmout jednoho z hlavních vesmírných programů – amerického, evropského nebo ruského – a zkusit si první krůčky historií vesmírných misí. Třeba se vám podaří dostat jako prvního na Měsíc Gagarina místo Armstronga, třeba coby Evropané seberete družicové prvenství Sputniku. Navíc můžete se svými konkurenty buď spolupracovat, nebo s nimi intenzivně soupeřit. A všechno to kulminuje misí na Mars.

Je to ambiciózní nápad, ale tvůrci mu evidentně věří. Počítají s datem vydání ještě letos, byť až ve čtvrtém kvartálu, a hodlají svůj mix vědecké simulace a zábavné strategie prezentovat nejen na PC, ale i na PlayStationu 4, Xboxu One a Switchi.

Koho by zajímaly podrobnosti raného vývoje, ten si může poslechnout první díl autorského podcastu. V něm se hovoří například o tom, jak co nejlépe pracovat s vědecky přesnými daty tak, aby to nestálo v cestě zábavě, a taky o tom, jak přesně bude probíhat řízení vesmírných misí.

Nejnovější články