Na pokračování RPG Kenshi už se v této chvíli pracuje

21. 3. 2019 15:14 - Oznámení
autor: Šárka Tmějová

Vychází na platformách: Windows

Velmi unikátní RPG Kenshi, které vyšlo zkraje letošního roku, má za sebou strastiplný vývoj. Téměř dvanáct let tvrdé práce se nicméně vyplatilo a Lo-Fi Games mezi řečí na Steamu oznámili, že v této chvíli už pracují na pokračování. Zároveň ale nestojí o žádný velký tlak a otázky typu „Kdy už bude hra hotová?“, takže vám bude zatím muset stačit ujištění, že je ve vývoji.

Kenshi 2 se bude odehrávat celé tisíciletí před jedničkou, čímž si vývojáři dělají prostor pro nějaké budování světa a jeho historie. Vládnoucí frakcí je Staré císařství, jehož ruiny můžete v aktuálním Kenshi najít, zřejmě se tedy dozvíte, jak k tomuhle pádu civilizace konkrétně došlo.

Lo-Fi při vývoji používají stejný engine s menšími obměnami. Už teď se jim prý daří optimalizace líp než u první hry, která na tom taky vydělá – dočká se lepšího výkonu v některém z budoucích updatů. „Úplně nový engine by nám všechno rozbil a trvalo by nám milion let, než bychom to dodělali,“ píše na Steamu šéf studia Chris Hunt.

Celá galerie

S původním enginem se můžou soustředit na hratelnost a obsah a neřešit grafiku. Zároveň to podle něj prý znamená, že díky tomu oba díly mohou v budoucnosti sdílet mnohem víc než jen lepší výkon. Z posunu technologií a nových nápadů může časem těžit i jednička, pokud se tvůrcům bude chtít je do svého megalomanského postapokalyptického pískoviště implementovat.

Nemáme každopádně nejmenší tušení, kdy Kenshi 2 vyjde. Snad to Lo-Fi Games nezabere dalších 12 let.

Tagy: strategie akční RPG sandbox postapokalyptická indie hra

Zdroj: Steam

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)