Netflix chystá animovaný film se Zaklínačem

23. 1. 2020 10:05 - Oznámení
autor: Aleš Smutný

Vychází na platformách: PS4, Windows, Xbox One, PS4 Pro, Switch, Xbox One X

Netflix si mne ruce a k plánovaným X řadám seriálu Zaklínač si připravuje i animovaný film, který ponese název Witcher: Nightmare of the Wolf. Ano, víme, že dnes je problém otevřít jogurt, aby na vás nevyskočil Geralt nebo Marigold zpívající „Toss a Coin to Your Witcher“. Jenže to už vyplývá z toho, když je nějaký seriál úspěšný (a když je založený na knize, na které je založena veleúspěšná hra).

Celá galerie

Po řetězci úniků informací Netflix potvrdil, že chystá „anime film“, který „nás zavede k novému nebezpečí, které hrozí kontinentu.“ Pracuje na něm duo Lauren Hissrich a Beau DeMayo, které je podepsané pod hraným seriálem a o animaci se postará jihokorejské Studio Mir. Což je i důvod, proč bych nečekal klasické anime japonského střihu, protože Mir se specializuje na tvorbu šitou na míru západnímu publiku a s tradičnějšími formami japonského anime má pramálo společného.

Což neznamená, že jde o špatné studio – jejich Legenda Korry je nesmírně populární a navazuje na takřka kultovní seriál Avatar: Poslední vládce větru, který animoval právě zakladatel studia Mir Seung-wook Lee. Pokud ale tyto seriály znáte, víte, že Lee a nyní i Studio Mir se zaměřují na obecnou srozumitelnost západnímu publiku a vynechávají mnoho vizuálních prvků, které jsou pro anime typické (a pro jemu neuvyklého diváka obtížně srozumitelné).

Nemůžeme tak asi čekat japonskou exkurzi západního hrdiny jako byl třeba Mizusakiho Batman Ninja. Ačkoliv Netflix má velkou japonskou divizi s vlastní produkcí, u Zaklínače asi nepotřebuje experimentovat a raději půjde jistější cestou. Ostatně, se studiem Mir už má dobré zkušenosti, ať už jde o americké mecha Voltron: Legendary Defender a nebo ryze západní Lego Elves: Secrets of Elvendale.

Co se týče samotného obsahu filmu, můžeme jen hádat. Nebude se určitě pouštět do materiálu, který chce zpracovávat seriál a ani do pozdějších událostí. Pokud má jít o hrozbu celému kontinentu a zároveň zde má účinkovat Geralt, nejspíš budou muset scenáristé přijít s vlastní zápletkou, protože si nevzpomínám na nic z děje, co by splňovalo obě podmínky. Nicméně z Geraltova mládí jde vykřesat spousta možných příběhů, na časové ose je místa dost.

Tagy: Zaklínač (série) fantasy

Zdroj: Deadline

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)