Nintendo oznámilo novou velkou Zeldu, plnohodnotné pokračování Breath of the Wild

11. 6. 2019 19:33 - Oznámení
autor: Adam Homola

Vychází na platformách: WiiU, Switch

Hlavní hry ze série The Legend of Zelda jsou něco jako hlavní hry ze série Mario. Vychází jen jednou za čas, ale když už se na trh dostanou, jde většinou o zásadní titul. The Legend of Zelda: Breath of the Wild vyšla už na začátku roku 2017 a hned se z ní stala jedna z nejlépe hodnocených her vůbec. Nintendo s oznámením pokračování zase tak dlouho nečekalo, a právě na letošní E3 jsme viděli vůbec první záběry z chystaného plnohodnotného nástupce Breath of the Wild.

Nová The Legend of Zelda ještě nemá oficiální jméno, nevíme, o čem bude a kdy vyjde. V traileru je k vidění Link, Zelda a něco opravdu ošklivého, co začne zvedat Hyrule Castle ze země. V té chvíli teaser končí a místo názvu hry a data vydání se napíše jen stručné potvrzení, že pokračování Breath of the Wild je ve vývoji.

To samozřejmě ještě neznamená, že budeme hrát příští Zeldu třeba v roce 2020, nebo dokonce 2021. Dokonce i Breath of the Wild si užila hned několika odkladů a z projektu, který měl původně vyjít jen na Wii U, se stala (a nebylo to v historii série poprvé), hra na dvě platformy – starší Wii U a tehdy čerstvě vydaný Switch.

Než si novou Zeldu zahrajeme, uplyne nejspíš několik dlouhých let. Mezitím dostaneme například The Legend of Zelda: Link’s Awakening, která vypadá stejně roztomile, jako zábavně. A tak zatímco na Link’s Awakening nebudou kladeny žádné velké nároky, nástupce špičkového Breath of the Wild to nebude mít jednoduché. Redefinovat a posunout žánr o takový kus dopředu se nemusí podařit pokaždé a není to nic jednoduché.

Breath of the Wild se to ale podařilo na výbornou, jak dokládá Miloš Bohoněk v recenzi na Games: „Nejrozsáhlejší Zelda? O tom není sporu. Nejkvalitnější launchový titul pro novou konzoli? Jakbysmet. A není to náhodou také nejlepší Zelda? Je. A ještě něco navíc. Breath of the Wild je dosud nejlepší Zeldou, která se nesmazatelně zapíše do dějin her s otevřenými světy.“

 

Tagy: akční fantasy RPG adventura logická otevřený svět Zelda the legend of zelda E3 2019

Zdroj: tisková zpráva

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)