Nová hra od Amanity se jmenuje Creaks a není to klikací adventura

9. 10. 2018 18:00 - Oznámení
autor: Václav Pecháček

Vychází na platformách: PS4, Windows, Xbox One, PS4 Pro, Xbox One X

Nejmilejší české studio chystá další pravděpodobnou pecku. Amanita Design, kterou znáte třeba díky Samorostovi, Machinariu nebo nejnovějšímu Chuchlovi (Chuchlu? Čučlu?), vypustila do světa oznámení o svém novém projektu Creaks – a ten bude v lecčems netradiční. Zaprvé to vypadá na podstatně strašidelnější atmosféru než v předchozích hrách. A zadruhé to poprvé v historii studia nebude point-and-click adventura.

Slovo „creaks“ se dá do češtiny přeložit jako „vrzání“ nebo „skřípot“ a po zhlédnutí prvního traileru určitě uznáte, že jde o trefný název. Svět kolem vystrašeného chlapce ve vestičce je polorozpadlý a zdánlivě na spadnutí, obývají ho divná stvoření a ze všech stran se ozývá znepokojivé praskání. Závěrečné končetinové překvapení by pak určitě potěšilo Terryho Gilliama.

Na hře, která ze záběrů zatím nejvíc připomíná nějakou nepříliš akční plošinovku, pracuje nový tým vývojáře a výtvarníka Radima Jurdy. Ten si k sobě jako posilu přibral skotského skladatele Joea Achesona známého pod pseudonymem Hidden Orchestra. Výsledek jeho práce posoudíte nejen v traileru, ale i ve výsledné hře.

Ta se objeví někdy během příštího roku, a to pěkně jak na PC, tak na konzole. Tehdy nejpozději dojde ke zodpovězení mnoha rozličných otázek, které mě momentálně trápí. Například: kdo je ona temná silueta, která kopíruje hrdinovy pohyby? Co je zač báječně vypadající troubící pták? A hlavně: je tohle konečně česká odpověď na Attack on Titan?

Creaks zdroj: Archiv

Creaks zdroj: Archiv

Tagy: česká hra amanita

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)