Nové MMO Astronaut: Moon, Mars and Beyond chce vyučovat
zdroj: tisková zpráva

Nové MMO Astronaut: Moon, Mars and Beyond chce vyučovat

1. 9. 2011 12:55 | Novinky | autor: Jan Vitík |

Z výuky formou her a jiných "zábavných" forem se stal trend, před kterým není úniku. Jestli se jedná o přínosnou formu výuky, o to se odborníci neustále přou, ale to pro nás není momentálně důležité. Pokud jste rodič a nechcete svého potomka nechat hrát krvavé střílečky nebo realistické příběhy ze světa organizovaného zločinu (zdravíme GTA) a navíc byste byli rádi, kdyby se vaše ratolest při vysedávání před monitorem i něco přiučila, tak věnujte pozornost MMO titulu Astronaut: Moon, Mars and Beyond. Každý z nás chtěl být v určité fázi svého vývoje kosmonautem, takže přirozené nadšení pro téma by neměl být problém.

Hra (video najdete po rozkliku v článku) se odehrává v roce 2035 a v misích nás zavede na různá místa ve sluneční soustavě, jako je třeba Mars. Hlavním cílem hry bude vzdělávat děti a mládež ve věkovém rozmezí od 5 do 24 let v oborech matematiky, inženýrství a v technologiích. Vývojáři ze studia Project Whitecard, specializující se na vážné (ve smyslu k realitě, ne k příběhu) hry, spolupracují na tomto projektu s kosmickou agenturou NASA. Vládních peněz se však podle slov šéfa studia Khala Shariffa zřekli, protože chtěli, aby projekt byl ziskový. Finanční prostředky na vývoj tak sháněli prostřednictvím webu Kickstarter a své cílové částky 25 tisíc dolarů již dávno dosáhli.

zdroj: Archiv

Khal Shariff za původ své vášně pro vážné hry s vesmírnou tématikou označuje film Magnificent Desolation určený pro 3D kina IMAX. „Já jsem původním povoláním vývojář, a buď bych jím byl celý život, nebo jsem mohl rozjet vlastní společnost,“ popsal pro server Gamasutra, jak se dostal do své současné pozice.

„Naším cílem je využít herní technologii takovým způsobem, že když se někdo s naším produktem dostane do kontaktu, bude poté možná lepší nebo chytřejší. Mám možnost vytvořit nové standardy ve výuce prostřednictvím her, ale také inspirovat lidi k zájmu o cesty do vesmíru díky přímé spolupráci s NASA a zanechat zde dědictví technologií, které změnily svět,“ upřesnil Shariff. Motivace jsou to pěkné a vznešené. Uvidíme, jestli tento ambiciózní projekt nakonec uspěje. Spuštění bety je slíbeno na prosinec roku 2012.

Nejnovější články