Plnohodnotný remake Final Fantasy VII je na cestě, vyjde nejdřív na PS4

16. 6. 2015 10:25 - Oznámení
autor: Adam Homola

Vychází na platformách: PS4

Spekulací a náznaků kolem remaku Final Fantasy VII bylo za poslední roky víc, než zpráv o The Last Guardian. Obojí se nakonec na dnešní tiskové konferenci Sony objevilo za vydatného potlesku fanoušků. Dnes už asi legendární Final Fantasy VII se nakonec svého plnohodnotného remaku přeci jen dočká a Sony si zajistila blíže neurčenou časovou exkluzitivu na vydání hry pro PlayStation 4.

Potvrzeno máme také to, že o se vývoj starají někteří z původních klíčových tvůrců. Jde například o produkci, kterou má na starosti Jošinori Kitase, o návrh scénářů Kazušige Nodžima a šéfování vývoji se ujal Tecuja Nomura. Popravdě zatím víc nevíme, ale hra by se mohla snad objevit na tiskové konferenci Square Enixu, který v tomto případě slouží jako vydavatel hry.

V prvním traileru jsme nedostali ani záběry přímo z hraní, ani datum vydání. To, pokud nás Square nějak příjemně nepřekvapí, se tak dá očekávat na příští rok, ale vydavatel v tiskové zprávě jasně píše, že vývoj teprve teď "přešel do fáze produkce". Otázka několika málo měsíců to tedy určitě nebude.

Připomeňme, že o remake Final Fantasy VII je nemalý zájem a něčeho, co zprvu vypadalo jako remake, jsme se měli skoro dočkat minulý rok. Tehdy totiž vývojáři "nové" FF7 skutečně oznámili, ale bohužel z toho nakonec vylezla jen upscalovaná verze původní hry pro PlayStation 4. Teď už bychom se snad měli dočkat plnohodnotného remaku a jakkoliv jich je poslední dobou možná už trochu příliš, zrovna za Final Fantasy VII se snad nikdo zlobit nebude.

Tagy: RPG JRPG e3 2015

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)