Pochmurná adventura 11-11: Memories Retold odvypráví příběhy 1. světové války

26. 4. 2018 15:13 - Oznámení
autor: Patrik Hajda

Vychází na platformách: PS4, Windows, Xbox One, PS4 Pro, Xbox One X

Když dojde na zobrazování různých známých válek ve videohrách, s první světovou se tak často nesetkáte. A když už, tak většinou v podobě více či méně realistické střílečky. O úplně jinou formu se pokusil velice zajímavý projekt Valiant Hearts: The Great War, jehož autor se po hudební odbočce Lost in Harmony: Kaito’s Adventure vrací na krví zalitá bojiště s pochmurnou adventurou 11-11: Memories Retold.

Název hry napovídá jediné – samotný konec první světové války. Právě 11. listopadu v 11 hodin roku 1918 došlo ve francouzském městě Compiègne k podepsání příměří mezi Německem a státy Dohody. Těžko říct, co to vypovídá o samotné hře, která se představuje prakticky nicneříkajícím videem, ve kterém navíc zazní první dvě sloky básně Na flanderských polích z roku 1915.

Její slova napsal podplukovník John McCrae a logicky se v ní odráží jeho pohled na prožitou tragédii. Báseň se proslavila natolik, že se stala symbolem této války. Její text v originále i českém překladu naleznete zde.

Na hře je zajímavé její vývojářské zázemí. Hlavním týmem je studio DigixArt založené výše zmíněným autorem Valiant Hearts, kterému docela překvapivě vypomáhá studio Aardman známé animacemi ve stylu Wallace & Gromit a Ovečka Shaun (z videa to naštěstí na tyto plastelínové panáky nevypadá). Obě firmy pak spadají pod japonského giganta Bandai Namco.

Název hry, odrecitovaná báseň a zajímavý vizuální styl jsou v této chvíli bohužel jediné indicie. Hra se chystá na PC, PlayStation 4 a Xbox One zatím bez data vydání. Ale pokud bych měl tipovat, vsadil bych si na 11.11.2018, Den válečných veteránů.

Tagy: adventura básník první světová válka

Zdroj: Eurogamer.net

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)