Scenáristou a režisérem filmu Five Nights at Freddy’s je Chris Columbus, autor Harryho Pottera a Sám doma

13. 2. 2018 16:24 - Oznámení
autor: Václav Pecháček

Vychází na platformách: Windows

Co má společného Harry Potter s hororovým (a youtubovým) hitem Five Nights at Freddy’s? Slušný hlavolam. Kdybych ze sebe musel něco vypotit, asi by to byla moudrá perla typu „nadpřirozené elementy“, ale existuje ještě jedna, daleko jednodušší odpověď: režisér. Ač mě to osobně docela šokuje, do režisérského křesla chystaného filmu usedne Chris Columbus, který natočil například Sám doma nebo první dva díly o brýlatém čaroději.

Drbů a útržkovitých zpráv o filmovém zpracování Five Nights at Freddy’s bylo v posledních letech víc než dost, ale teď už se snad konečně zdá být jisté, že se projekt pohybuje kupředu. Původně si na film brousili zuby velikáni Warner Bros., ale nakonec se ho ujme společnost Blumhouse, kterou můžete znát například díky skvělému novému hororu Uteč, klasice Paranormal Activity nebo béčku Očista.

Že se za kameru postaví zrovna Columbus je nová informace, kterou Blumhouse sdíleli na svém Twitteru. Sice jsem si Chrise spojoval s poněkud rodinnějšími projekty, ale bezpochyby jde o zkušeného veterána, kterému by po dlouhé době bodl nějaký větší úspěch – jeho poslední filmy, například Percy Jackson nebo Pixely, zrovna velkou díru do světa neudělaly.

Z tweetu se nedá odhadnout, v jakém stádiu se celá produkce momentálně nachází, a upřímně řečeno, čistě teoreticky by to mohl být předčasný aprílový žertík. Pravdivost zprávy (a detail o tom, že Columbus film i napíše) ale potvrzuje i server Deadline, a tak radši počítejte s tím, že děsivým loutkám brzo vdechne život muž, jenž milionům nečtenářů po celém světě poprvé představil chlapce, který zůstal naživu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Zdroj: PC Gamer, Deadline

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)