Strategie Nobunaga’s Ambition zavleče japonskou historii i do Evropy

20. 5. 2015 10:07 - Oznámení
autor: Honza Konfršt

Vychází na platformách: PS4, Windows, PS3

Na úctyhodnou čtrnáctku se vyšplahal výčet platforem na wiki stránce série Nobunaga's Ambition, která už je tu s námi třicet let. Nás nehovořící japonsky však zajímají pouze ty s nejnovějším datem vydání. Historická strategie Nobunaga’s Ambition: Sphere of Influence totiž dorazí i na západ a to na PlayStation 4, PS3 a PC na začátku tohoto září. Jak název, odvozený od role Ódy Nobunagy ve slavném období Sengoku naznačuje, slibuje hráče přenést do dob feudálního Japonska 15. až 16. století. Sphere of Influence je zatím posledním dílem a zároveň prvním, který vyrazí mimo Japonsko.

Cílem hráčů této tahové strategie nebude nic menšího, než snaha o sjednocení rozdrobeného Japonska ve jménu vlastních ideí a možnost stát se prvním Šógunem. Hráčovou postavou bude jeden z feudálů daimjó, přičemž si můžete vybrat jednu z historických postav, nebo může jít o charakter od základů nově vytvořený. Děj samotný se bude odehrávat v éře Sengoku, jež je známá spoustou konfliktů a velkým množstvím znesvářených stran bojujících o trůn země.

Od toho se také bude odvíjet herní náplň, jež bude sledovat drobné i větší potyčky a v níž usilujete nejen o krev soupeře, ale kde také půjde vítězství docílit za pomocí řady intrik či léček bez  velkých válek. Základními stavebními kameny Sphere of Influence je budování, diplomacie a koneckonců také samotný boj. Samotná hra se pak má odvíjet v co možná nejrealističtějším duchu a bude na hráče klást nemalé nároky, a to jak na strategické mapě, tak i na samotných bojištích. Přesvědčit se o tom budeme moci již 4. září.

Celá galerie

Podívat se rovněž můžete na starší trailer japonské verze hry. Ten je sice pochopitelně kompletně v japonštině, zájemce však potěší záběry přímo ze hry a tedy i tím, na co je možno se tento rok po prázdninách těšit.

Tagy: Japonsko strategie historická

Zdroj: Rock, Paper, Shotgun, tisková zpráva, Gematsu

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)