Úspěch strategie They Are Billions dovolí tvůrcům vytvořit rozsáhlou příběhovou kampaň

21. 1. 2019 07:10 - Oznámení
autor: Patrik Hajda

Vychází na platformách: Windows

Early access realtimové strategie They Are Billions směle pokračuje i v roce 2019. Tvůrci letos mají rozsáhlé plány, které se rozhodli lehce nastínit v dalším vývojářském updatu. Rozpovídali se na téma survival módu, level editoru, a dlouho očekávané a odkládané příběhové kampaně.

V realtimové strategii They Are Billions se na váš skromný příbytek valí v názvu indikované počty nemrtvých těl, kterým se snažíte ubránit v rámci survival módu. Hra už je v early accessu nějaký ten pátek a o její popularitě nemůže být pochyb (právě teď ji hraje přes 2 500 hráčů). Trvanlivost hře zajišťuje level editor, ve kterém nadšenci od konce listopadu vytvořili na 500 nových úrovní.

Celá galerie

Není proto divu, že se možnosti level editoru letos rozšíří o nové prvky, interaktivní a dekorativní předměty a nastavení, včetně možnosti úplně změnit herní pravidla pomocí čísel ve statistikách a dalších parametrech. Rovněž půjde provázat několik úrovní a vytvořit tak uživatelské kampaně.

O něco důležitější zpráva se týká dlouho očekávané oficiální příběhové kampaně, která se k nelibosti fanoušků odkládá na neurčito. „Radši budeme známí jako pomalí vydavatelé, kteří vydali skvělou RTS, než jako uspěchaní vydavatelé s průměrnou hrou,“ brání studio Numantian Games své rozhodnutí, se kterým nemohu než souhlasit.

Důvodem zdržení kampaně je neočekávaný úspěch celého projektu. Vývojáři zkrátka cítí, že se získanými prostředky mohou nabídnout mnohem víc, než původně zamýšleli. Kampaň proto pořádně nabobtnala, a to do takové míry, že jde prý v podstatě o úplně novou plnohodnotnou hru.

V kampani na vás čeká mezi 40 a 50 hodinami nového obsahu. Opravdu nového, hlavně co se vizuální stránky týče. Na rozdíl od ostatních módu se příběh nedočká svého uvedení v předběžném přístupu. Tvůrci jednak nechtějí zpomalovat vývoj vydáváním jeho částí, zároveň ho nechtějí prozrazovat dopředu.

Celá galerie

Kampaň zkrátka vyjde až s plnou hrou, což bude bůhví kdy. Ale nebojte, že by se v průběhu roku They Are Billions nerozrůstala. V plánu jsou dvě nové mapy pro survival mód z obou konců spektra – nejlehčí a ultra obtížná. Zároveň se dočkáte nových jednotek na obou stranách barikády, převážně ale až v kampani.

Ale plány vydáním nekončí. Jakmile bude příběh u hráčů, tvůrci se přesunou k dalším herním módům a zakomponují některé prvky příběhové kampaně do survival módu. Avšak další vývojářské updaty se budou týkat jen podoby kampaně, z nichž hned ten následující rozebere systém výzkumu. Pokud nechcete čekat na plnou hru a oželíte kampaň, můžete po They Are Billions sáhnout už teď na Steamu.

Tagy: strategie zombie steampunk budovatelska realtime post-apo

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)