V červnu rozezní Prahu velký koncert herní hudby Video Games Live

3. 5. 2015 14:00 - Oznámení
autor: Redakce Games.cz

Neznáte Video Games Live? Podívejte se na YouTube nebo na oficiální web a rychle doplňte své znalosti, protože jde o jednu z nejvýraznějších akcí na poli videoherní hudby. Video Games Live je oblíbená koncertní událost, v níž symfonický orchestr hraje hudební motivy a samozřejmě i celé konkrétní skladby ze slavných her, přičemž jej doprovází světelná show a občasné, skoro až divadelními, vystoupení. Prim ale hraje hudba, byť nejde o standardní koncert vážné hudby, na jaký jste zvyklí. U nás se bude koncert Video Games Live konat v rámci Prague Proms 23. června ve Foru Karlín.

Za celou myšlenkou stojí skladatel Tommy Tallarico, který Video Games Live přiveze do Prahy osobně. „Baví mě spojovat kultury starší a nové generace, je to střet technologií i umění,“ uvedl na tiskové konferenci Tallarico. Doprovázet jej bude Český národní symfonický orchestr, který celou akci inicioval. „Oslovili jsme pana Tallarica, který překračuje žánry, a stejně jako my chce přiblížit symfonickou hudbu mladým divákům,“ vysvětluje Jan Vítek z ČNSO. 

Ačkoliv hlavní slovo patří na koncertě hudba, Tallarico i organizátoři nechtějí mít z akce standardní koncert. Kupříkladu vyzývají fanoušky her a herní hudby, aby přišli v kostýmech apod., samozřejmě v kontextu videoherní zábavy, přičemž po akci bude vyhlášen nejlepší cosplay. Stejně tak by měl být koncert o maximální možné míře interaktivity, čili aby do poslechu aktivně zapojili co nejvíce diváků. Stejně inovativně Tallarico přistupuje k nahrávání koncertu na mobily apod. To, co jinde bývá zakázáno, organizátoři podporují. „Máme na Youtube a sociálních sítích tisíce videí a chci, aby se k nim přidaly také záběry z Prahy," říká Tallarico.

"Energie a emoce jako na rockovém koncertě, propojení symfonické hudby s nejnovějšími technologiemi, interaktivní zábavou a tak velkolepou vizualizací, jakou jen videohry mohou poskytnout. Technicky dokonalá synchronizace s videoprojekcí, unikátní světelná show, zvukové efekty, to vše si získává při živém koncertním provedení uznání nejen her znalých hráčů, ale i laického publika. Po koncertě se můžete osobně setkat se samotnými tvůrci, aktéry, se skladateli nebo sound-designery," můžete číst na stránkách Prague Proms

Začátek koncertu je stanoven na 19 hodin, a pokud máte alespoň trochu rádi herní hudbu a chtěli byste zažít nějakou netradiční herní akci, neměli byste si Video Games Live nechat ujít. Do Prahy asi hned tak brzy znovu nedorazí. Další informace, včetně možnosti koupit si lístky, najdete na českých oficiálních stránkách. Dodatečné zprávy se mají objevit i na facebookových stránkách koncertu, kde by se měli fanoušci i vyjádřit, jaké skladby by rádi slyšeli. Seznam skladeb by tak měl být unikátní i pro český koncert a nebude jen kopií jiných.

Ukázek produkce Video Games Live je plný YouTube, ale stejně tak můžete zavítat i na oficiální web projektu a trochu se tam porozhlédnout. K mání jsou zde ukázky z živých vystoupení, videa ke stažení a samozřejmě i fotky.

Tagy: koncert hudba

Zdroj: Prague Proms

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)