V multiplayeru Final Fantasy XV se z vás stanou členové elitní jednotky Kingsglaive

23. 9. 2017 09:37 - Oznámení
autor: Patrik Hajda

Vychází na platformách: PS4, Windows, Xbox One, Stadia

Square Enix konečně vyšel ven s oficiálním datem vydání už vážně dlouho očekávané multiplayerové složky loňské Final Fantasy XV. Počínaje 31. říjnem se spolu s přáteli vydáte na epický výlet, odhalíte jedno velké tajemství a splníte spoustu questů. Alespoň tedy na konzolích.

Z dřívějška již určitě víte, že s patnáctým Final Fantasy jsou ještě velké plány. Kromě mnoha hráči vytouženého multiplayeru se počítá i s počítačovou verzí, která bude díky novějšímu enginu ještě mnohem hezčí a technicky vyspělejší, než konzolový originál (viz Petrův článek z Gamescomu).

O multiplayeru v PC verzi bohužel nepadlo jediné slovo, takže stále platí, že by ho tvůrci rádi stihli do vydání Windows Edition z kraje příštího roku, ale možná si budete muset ještě nějakou chvilku počkat. Ten na konzolích je však se železnou jistotou za dveřmi a nabídne poměrně zajímavý obsah.

Předně nepočítejte s Noctisem a jeho kumpány Gladiolem, Promptem a Ignisem, které znáte ze základní hry. Respektive nepočítejte s nimi hned od začátku, protože se do multiplayeru dostanou až v pozdějších updatech. Pro vás to znamená tvorba vlastní postavy a nalezení dalších třech parťáků, se kterými se vydáte objevovat nový příběh.

Pozor spoiler: Ten navazuje na události třinácté kapitoly z původní hry, kde za záhadných okolností zmizel právě Noctis. Váš úkol? Nepřekvapivě jeho nalezení. Multiplayerové rozšíření s názvem Comrades navazuje ještě na jednu dějovou linku – doprovodný animovaný film Kingsglaive: Final Fantasy XV. Právě vaše nová parta je tvořena členy skupiny Kingsglaive, kterým se podařilo přežít události filmu. Konec spoileru.

Celá galerie

Kromě vlastní tvorby postavy dostanete do vínku ještě speciální schopnosti. Ty jsou vám dány po vybavení se královskými znameními, jež čerpají magickou sílu z králů pokrevní linie Luciů. Každý král vám garantuje jiné vlastnosti a je v zájmu celého týmu, aby se jednotliví členové navzájem doplňovali a každý byl přínosný při plnění úkolů. Ty nebudou jen pro více hráčů, ale narazíte i na mise čistě pro jednoho hráče, abyste si mohli rychleji vylepšit svou postavu.

Multiplayer Final Fantasy XV nezní vůbec špatně. Majitelé season passu nemusí vůbec nic řešit, rozšíření Comrades se jim automaticky zpřístupní. Ostatní by měli zvážit nákup season passu, jinak si budou muset multiplayer koupit samostatně. Tak nezapomeňte, na konzolích již 31. října.

Tagy: Final Fantasy (série) sci-fi fantasy RPG JRPG

Zdroj: tisková zpráva

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)