V Nanotale zabíjíte své nepřátele psaním na klávesnici

11. 3. 2019 12:41 - Oznámení
autor: Šárka Tmějová

Vychází na platformách: Windows

Koncept typing her, které z psaní na klávesnici dělají herní mechaniku, není ničím novým. Sami tvůrci Nanotale už mají za sebou Epistory – Typing Chronicles, která stála přesně na tom samém principu. Namísto gamepadu si připravte písmenka a pořádně hbité prsty, jedině s nimi totiž jako archivářka Rosalind můžete zachránit skomírající planetu.

Všechno v Nanotale se ovládá písmenky, takže s jejich pomocí budete řešit logické hádanky i šarvátky. Slova někdy mohou bolet víc než činy, ale těžko říct, jestli se to v tomhle případě počítá, když tady reprezentují samotné akce. Ovládáte jimi všechno od pohybu přes souboje až po herní menu.

První díl Typing Chronicles od Fishing Cactus má do této chvíle skvělá hodnocení a Nanotale se drží základní myšlenky i krásného vizuálního stylu světa. Který by ale brzy tak krásný být nemusel, protože strom života začal zpívat svou poslední píseň, což znamená jediné – svět umírá. Archivářka Rosalind se vydává sbírat vzorky rostlin a nerostů, aby je analyzovala a zdánlivě neodvratné zkáze zabránila.

Nanotale vyjde na PC někdy v druhé polovině letošního roku a bude podporovat hned několik světových jazyků a rozložení klávesnice, pro případ, že jste třeba fanoušky polštiny nebo AZERTY. Čeština mezi nimi bohužel zatím není.

Celá galerie

Tagy: kniha akční fantasy RPG adventura izometrické

Zdroj: tisková zpráva

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)