V nové hře Dig ze světa Shovel Knighta použijete slavnou lopatu ke kopání tunelů

29. 8. 2019 16:55 - Oznámení
autor: Patrik Hajda

Vychází na platformách: PS4, Windows, PS3, 3DS, MAC, VITA, WiiU, Linux

Shovel Knight byl pro začínající studio Yacht Club Games obrovským úspěchem. Za jeho vznikem stojí pozoruhodný příběh, o kterém se dočtete vše potřebné v námi dostatečně vychvalované knize Krev, pot a pixely (vážně, pokud stále odoláváte, tak už přestaňte). Tvůrci docílili svého, poctili staré hry, vytvořili vlastního maskota a udělali z něj značku, která dnes čítá několik titulů včetně deskovky.

Celá galerie

Jak se dočtete v knize, spousta dodatečně vydaných kampaní pro Shovel Knighta měla být součástí jedné jediné hry, ale tvůrcům natolik nabobtnaly pod rukama, že je museli vydávat postupně. Dnes najdete vše dosud vydané v jednom balíčku Shovel Knight: Treasure Trove, do kterého v prosinci přibyde ještě King of Cards (s novou karetní minihrou) a bojovka Showdown pro čtyři hráče. Obě hry budou v prodeji i samostatně.

Kromě toho právě teď na Kickstarteru běží kampaň stolní hry Shovel Knight: Dungeon Duels, které už se podařilo vybrat potřebné finance a vyjít by měla zhruba za rok. A aby toho pořád nebylo málo, tak Yacht Club Games už nějaký ten rok dělají na úplně nové hře Shovel Knight Dig.

Už samotný název může připomínat sérii SteamWorld Dig a po shlédnutí prvního traileru zjistíte, že podobnost u názvu nekončí. Titulní lopatový rytíř využije svou zbraň k prokopání se do podzemí, kam se vypařil zlotřilý rytíř vrták s jeho pracně nasbíraným lootem.

Shovel Knight Dig láká na novou grafiku, se kterou vypomáhá studio Nitrome. Bude zde spousta nových rytířů, nepřátel, dalších postav, schopností, soundtrack, ručně vytvořené úrovně prohnané randomizací a tak dále.

Vydání je ještě daleko, ale vývoj je už v takové fázi, že si tvůrci troufají prezentovat hratelné demo na Switchi na veletrhu PAX West, který proběhne od tohoto pátku do příštího pondělí. A pokud máte bez mála dvě hodiny volného času, můžete se podívat na celý stream studia, kde se hovořilo o zde zmíněných hrách.

Tagy: akční retro RPG plošinovka 2D pixel art

Zdroj: Eurogamer.net, AllGamesDelta

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)