V nové kampani pro Total War: Rome II se zúčastníte Peloponéské války

9. 12. 2014 12:55 - Oznámení
autor: Aleš Smutný

Vychází na platformách: Windows

Creative Assembly mají určitě plné ruce práce s vývojem Total War: Attila, ale na hráče Total War: Rome II sympaticky nakašlou a nadále připravují a vydávají nový obsah v podobě nových národů, ale též kampaní. Další na řadě je tedy vydání kampaňového DLC Wrath of Sparta, které vyjde 16. prosince a soustředí se na období Peloponéské války. Nabídne novou mapu, čtyři hratelné frakce i jednotky a řadu drobných úprav herních systémů.

Kampaň odstartuje v roce 432 př.n.l. a hrát můžete za Spartu, Korint, Athény a Boiótskou ligu. Každá ze stran má krom specifické polohy, která do značné míry určí bojovou strategii i specifické složení jednotek. Aby všechny bitvy neprobíhaly podle stejného mustru jen v jiném prostředí, budou navíc k dispozici i vysoce specializované typy žoldnéřů.

Celkem ve Wrath of Sparta najdete padesát nových jednotek, mezi nimiž nechybí například spartští hoplíté nebo perští nesmrtelní. Jakkoli totiž Persie nepatří mezi hratelné frakce, v kampani samozřejmě sehraje svou roli. Jakmile jedna ze stran začne mít výrazně navrch, Peršané poskytnou oponentovi silnou podporu, aby vítězící městský stát nezískal naprostou převahu.

Celá galerie

Specifické prostředí nábožensky založeného a pověrčivého Řecka symbolizují třeba i panhelénské slavnosti a festivaly. Během nich můžete sponzorovat závodníka, podnikat specifické diplomatické kroky či podporovat některého účastníka uměleckého klání - v závislosti na výsledcích podobných kroků nebo vaší účasti v nich, se pak může tažení dočkat milého bonusu... ale též postihu.

Součástí kampaně jsou též unikátní divy světa a samozřejmě i historické osobnosti dané doby. V rámci diplomacie navíc kulturní příslušnost nahradí příslušnost k jednotlivým řeckým kmenům, k nimž se frakce hlásí. Díky tomu sice nehrozí v obsazených polis povstání, ale s negativními modifikátory při diplomatickém jednání počítejte.

Další detaily ohledně Total War: Rome II – Wrath of Sparta najdete zde včetně hardwarových požadavků. Cena DLC je 15 euro.

Wrath of Sparta zdroj: Archiv

Tagy: strategie historická

Zdroj: tisková zpráva

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)