Wild West Online nabídne Divoký západ pro tisíce hráčů

12. 5. 2017 13:39 - Oznámení
autor: Václav Pecháček

Vychází na platformách: Windows

Zlatý čas banditů a kovbojů se dost možná blíží. Na podzim se snad chystá vydání očekávané Red Dead Redemption 2, a do hry zničehonic vstoupil další projekt – MMO jménem Wild West Online. Nabídne přesně to, co naznačuje název: velký otevřený svět Divokého západu, kde spolu budou soupeřit bandy zloduchů, ochránců zákona a lovců odměn. Honičky na koních, přepadávání bank a vlaků, a mezi vším tím vzrušením samozřejmě obyčejní lidé dolující zlato nebo pěstující plodiny.

Podle mě jsou v celém exkluzivním oznámení stránky PC Gamer nejdůležitější dvě informace. Zaprvé, celá ekonomika i politická dynamika bude závislá na hráčích, nikoli na NPC. Když někdo spáchá zločin, na jeho hlavu bude vypsána odměna, ale padoucha musí zastavit skuteční hráči, nikoliv umělá inteligence jako třeba v GTA Online. Taktéž koly ekonomiky budou otáčet hráči – farmáři, sběrači, prospektoři. A zadruhé, celá hra je od základu vystavěna pro PC, na rozdíl od konzolové Red Dead Redemption 2. I té se sice na počítačích snad dočkáme, ale těžko říct, kdy to bude.

Wild West Online by měla v nějaké verzi vyjít taktéž ještě letos, ale její celkový záběr silně závisí na úspěchu kickstarterové kampaně, která bude spuštěna na konci května. Nové studio 612 Games a jeho spoluvlastník, vydavatelství DJ2, chtějí vybrat alespoň 250 tisíc dolarů, ovšem spousta těch nejzajímavějších prvků bude schovaná za dodatečnými cíli. To se týká třeba vlakových loupeží, které by se měly odehrávat každý týden a vize za nimi zní vážně skvěle – železný oř projíždí celou mapou, bráněný skupinkou hrdinných strážců zákona, zatímco na něj dorážejí chamtiví bandité. Jenže na to je potřeba vybrat 1,75 milionu dolarů.

Celá galerie

Nový tým bez velkých zkušeností, žádné záběry z hraní, obrovské ambice, dost blízké datum vydání (navíc dost možná kolidující s mocným konkurentem), potenciálně vysoká požadovaná částka… Před Wild West Online se vine dlouhá a trnitá cesta a je docela dobře možné, že hra skončí jako skalpovaná mrtvola zapomenutá někde u cesty. Ale pokud jste vždycky toužili založit s kamarády vlastní osadu někde v arizonské divočině, kde by se scházeli jen ti nejrychlejší pistolníci v celém kraji, nezbývá vám než vroucně doufat, sledovat oficiální stránky a ke konci měsíce trošku ulehčit své peněžence.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Tagy: mmo střílečka otevřený svět Divoký západ

Zdroj: PC Gamer

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)