Z plošinovky Odallus: The Dark Call temná fantasy jen prýští

4. 11. 2014 16:17 - Oznámení
autor: Aleš Smutný

Vychází na platformách: Windows

Brazilské studio JoyMasher má na svědomí povedenou retro akci Oniken a ani ve svém dalším počinu s názvem Odallus: The Dark Call se retro stylizace nevzdává. Odallus si bere hodně z Castlevanie, ale nekompromisní akci a prolézání 2D prostředí balí do vlastního temného světa, z nějž sálají zmar a beznaděj.

Odallus: The Dark Call se odehrává ve světě bez bohů. Následné vakuum se rozhodli zaplnit vládci právoplatní i samozvaní a vlna válek zdevastovala celý známý prostor. Ze všech rádobyvládců se dostal na piedestal zrovinka chlapík, který vládne temnými silami, na jeho povel démoni salutují a monstra metají kozelce. Takže je na Haggisovi (ne, není to nadívaný ovčí žaludek), bývalém vojákovi, aby se chopil meče a vydal se temného vládce zastavit.

Uznávám, zápletka není originální, ale Odallus boduje zejména atmosférou. Hra mi evokuje třeba Cookovu Černou legii nebo mangu či anime Berserk.

Nejen atmosférou je ale živ člověk. Zábavně působí i herní systém. Nejde jen o akci, ale i prozkoumávání světa, hledání správné cesty, řešení puzzlů a vybavování Haggise novými zbraněmi, který se zřejmě musí obejít bez kouzel.

Hra původně měla vyjít v polovině letošního roku, jak ostatně tvrdila úspěšná kampaň na IndieGoGo a také Steam Greenlight. Tvůrci ale nabrali zpoždění a proto až nyní studio oznámilo, že nabízí hru k předobjednávce, přičemž vydání se chystá během pár měsíců. Prozatím si můžete vyzkoušet demo (pozor, odkaz přímo na soubor) staré verze hry.

Tagy: akční fantasy plošinovka

Zdroj: IndieGames

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)