Zatímco čekáme na Shenmue 3, blíží se remaster obou předchozích dílů

16. 4. 2018 12:51 - Oznámení
autor: Patrik Hajda

Vychází na platformách: DreamCast

Od kickstarterové kampaně Shenmue 3 uběhly již tři roky. S více jak šesti miliony dolarů vybraných od důvěřivých fanoušků jde stále o nejvýdělečnější videohru této crowdfundingové služby a z hlediska úplně všech projektů sedí na úctyhodném 12. místě. Hra by měla dorazit ještě letos, což zároveň platí i pro nově oznámené remastery Shenmue a Shenmue 2.

První dva díly vyšly před dávnými časy na přelomu současného a minulého století. Jejich tvůrce, Ju Suzuki, si projektem u Segy vysloužil takovou důvěru, že šlo o jednu z nejdražších her té doby. Díky královským financím vznikla hra, kterou kritici vynášeli do nebes a která si vybudovala početnou základnu skalních fanoušků. To bohužel nestačilo na pokrytí obřích nákladů jedničky ani dvojky, a z toho důvodu se s třetím dílem setkáváme až po čtrnácti letech.

Je to dlouhá doba. Proto je docela pravděpodobné, že se spousta hráčů s původními dvěma díly vůbec nesetkala, a sežeňte si v dnešní době první Xbox nebo Dreamcast, na kterých hry vyšly… S blížící se trojkou je tak jedině logické ukázat dnešní omladině kousek historie i na nových zařízeních.

Kolekce obou her vyjde ještě letos pod názvem Shenmue I & II na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Tyto akční adventury vás pod záminkou pomsty protáhnou kulisami Japonska a Číny, kde nebudete jen bojovat a v časovém presu mačkat správná tlačítka, ale také řešit prvky simulující běžný život, třeba praní prádla a hraní na automatech.

Shenmue I & II je takovým tím nenásilným remasterem, který nemá za cíl hru zkrášlovat, ale pouze ji poskytnout publiku současnosti. Mezi nové možnosti patří volba rozlišení obrazovky, klasického i moderního ovládání, nastavení grafiky a předělaný interface. Dabing bude jak anglický, tak tematičtější japonský, a kromě digitálních verzí se mohou těšit i milovníci starých dobrých krabicových verzí. Díky remasteru mohou jedni zavzpomínat, druzí teprve poznat. A to je fajn.

Tagy: Čína Japonsko Asie Kickstarter crowdfunding e3 2015

Zdroj: tisková zpráva

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)